...
  • info@activealbania.com
  • +355675000097
  • COVID-19 REFUND COMMITMENT. Read more about our enhanced flexibility
  • ketu

Ekspedita Rafting e Paketave Ndërkufitare - 8itë

Paketim / Shetitje / Kampim i Egër

Ekspedita Rafting e Kryqit të Borderëve

Nisuni në një javë epike ndërsa vozisni dhe bëni kamping nën yjet përreth liqenit më të madh Ballkanik.

Diell 128

Kohëzgjatja

8 ditë

Grup njerëzish

Madhësia e GRUPIT

Deri në 14 persona

Akomodimi

AKOMODIMI

Hotel / Kamping / Shtëpi Vizitorësh

Vendndodhja W

VEND TAKIMI

Aeroporti i Podgoricës

Sezoni W

SEZONI

Mars - Nëntor

2

VËSHTIRSI

I moderuar

Kërkohet përvojë e mëparshme e shëtitjes.

Nga

€850

Ndani këtë turne
Depozitat e transferueshme

Anuloni deri në 31 ditë para nisjes dhe ne do të transferojmë depozitën tuaj në kredi për një rezervim në të ardhmen.

Klikoni 'shiko ndryshimet' për këshillat specifike të udhëtimit të Zyrës së Jashtme plus çdo ndryshim të udhëtimit dhe masa shtesë të sigurisë në vend, si rezultat i COVID-19.

Rafting
Paketoni rafting në liqenin e Skadarit
Kampe
Kamp i egër nën yje
Malin
Dy vende, 65 km pamje mahnitëse, një aventurë e mahnitshme
Pikat kryesore të vendndodhjes / rajonit

Rajoni është një peizazh i larmishëm i kodrave të thyer, shkëmbinjve të lartë dhe tokës bujqësore të pafund, që lëkundet. Klima mesdhetare është perfekte për rritjen e rrushit dhe frutave të tjerë. Theshtë vendi ideal për të dalë nga rruga e rrahur dhe për të pasur një përvojë unike në Ballkan.

Informacioni Thelbësor

Vizat: Shqipëria & Maqedonia e Veriut
Nuk kërkohet vizë për shumicën e kombësive, përfshirë mbajtësit e pasaportave në Mbretërinë e Bashkuar, shumicën e shtetësive të tjera të BE-së, SH.B.A., Kanadeze, Australiane dhe Zelandën e Re.
Vaksinimet: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut
Nuk ka rreziqe specifike shëndetësore.

Një kompani që mund t’i besoni

Shenja e Shoqatës Tregtare të udhëtimeve aventureske 1 196x300 1
tripadvisor 1
Zgjedhja e Udhëtarëve Tripadvisor
Blerja e Sigurt e Garantuar
Foto
Si është?
  • Çfarë përfshihet
  • Duke arritur atje
  • Ushqim & Akomodim
  • Itinerar
  • Lista e paketimit
  • FAQ-të

Manualë ekspertë, miqësorë, anglishtfolës.

Kampe

Ushqim natyral, i fresket.

Ju do të transferoheni nga dhe në Aeroportin e Podgoricës

Gjithçka që ju nevojitet për rafting paketimi dhe kampe ofrohet.

Ushqimi në rajonin tonë është shumë i larmishëm dhe ndikohet shumë nga vendet fqinje. Shtë i përzemërt dhe i shëndetshëm, zakonisht bazohet rreth mishit dhe perimeve, shumica e të cilave janë sezonale dhe me burim lokal. Shumë pjata shërbehen me verë nga njëra nga vreshtat lokale.

Kampe
Virpazar

DITA 1

Mbërritja në aeroportin e Podgoricës
Transporti për në Virpazar në një kamp bazë në mes të Parkut Kombëtar
18:00 Përgatitni pajisjet dhe paketoni ingranazhet për ekspeditën
20:00 Darkë e shijshme me produkte natyrale

Bobovište

DITA 2

7:00 Mëngjesi në kampin bazë.
8:00 Transferoni në pikën fillestare të paketimit
9:00 Filloni aventurën
12:30 Dreka lokale në një kasolle të vetmuar peshkatarësh
14:00 Vozisni përpara fshatin Bobovište,
16:00 Ndërtoni kampingun dhe përgatisni darkën

Distanca e vozitjes 8 km

Fshati Ckla

3 DITA

8:00 Mëngjesi
9:00 Filloni të vozisni në fshatin Ckla
12:30 Dreka e paketuar
16:00 Ndërtoni kampingun dhe përgatisni darkën

Distanca e vozitjes 9 km

Shkodra
Zogaj
E mëparshme
Tjetra

DITA 4

8:00 Mëngjesi
9:00 Mbërritja në qytetin e Shkodrës
11:00 Filloni të vozisni në fshatin Zogaj
12:30 Drekë me bazë peshku në Shiroka
16:00 Ndërtoni kampingun dhe përgatisni darkën

Kalaja e Rozafës

DITA 5

8:00 Mëngjesi
9:00 Vizitë e Kalasë së Rozafës
11:00 Kayaking në konviktin e Malit të Zi
12:30 Dreka e paketuar
16:00 Ndërtoni kampingun dhe përgatisni darkën

Distanca e vozitjes 21 km

Bregu Adriatik
Velika Plaza
E mëparshme
Tjetra

DITA 6

9:00 Mëngjesi
9:00 Filloni të vozisni në detin Adriatik përmes shtrirjes së Bojanës
12:30 Drekë paketuar
15:00 Mbërritja në Velika Plaza në detin Adriatik
20:00 Darka në restorant
Distanca e vozitjes 6 km

Virpazar

7 DITA

8:00 Mëngjesi
Notoni
Transferimi në kampin bazë të Virpazar
Walkinf rreth parkut kombëtar
19:00 Mirupafshim darkë

DITA 8

8:00 Brekafast
9:00 Transfero në aeroportin e Podgoricës dhe koha për të thënë lamtumirë.

Akomodimi në mbylljen e çadrave.
Të gjitha mëngjeset dhe drekat.
Darka siç përshkruhet.
Paketoni pajisjet për rafting.
Transferimi në aeroport.

Çizme dhe shkopinj shëtitjeje.
Veshje personale.
Çdo shpenzim personal siç janë pijet.
Sigurimi i Udhëtimit.

Këpucë për shëtitje.
Xhaketë ose qeth në rast të motit të ftohtë ose me shi.
Kostum noti dhe peshqir.
Çantë shpine e vogël për bartjen e sendeve personale.
Kamera
Mbrojtje nga dielli.
Pyetje Cila do të jetë madhësia e grupit?

Minimumi 6 persona dhe maksimumi 14 persona.

Pyetje Kërkesat dietike

Ju lutemi na tregoni paraprakisht për çdo kërkesë dietike që të mund t'i plotësojmë këto.

PyetjeMoti

Muajt më të mirë për të përjetuar këtë turne janë prilli deri në qershor dhe shtatori deri në nëntor kur koha është e ngrohtë dhe me diell, duke arritur temperatura rreth 30 gradë.

Pyetje Mosha minimale (në një udhëtim privat)

Fëmijët mund të marrin pjesë vetëm në udhëtime private. Ata duhet të kenë të paktën 15 vjeç.

Pyetje Konsumatori duhet të ketë kujdes

Përvoja e mëparshme, kushtet mjekësore, pesha, kërkesat dietike.

Udhëtime të ngjashme

Çmimi nga
850.00 Per I rritur
Shto udhëtarët
I rritur
850.00 Për Adult