• info@activealbania.com
  • +355675000097
  • COVID-19 REFUND COMMITMENT. Read more about our enhanced flexibility
  • ketu

Pack Rafting, Snorkel dhe Hike në Shqipëri - 6itë

Hartimi i Paketimeve / Hiking / Snorkeling / Shpella

Pack Rafting, Snorkel dhe Hike në Shqipëri

Eksploroni shpellat misterioze, snorkel në gjiret e largëta dhe paketoni një gomone një liqen të pa mbushur me njerëz dhe Parqe Kombëtare.

Diell 128

Kohëzgjatja

6 ditë

Grup njerëzish

Madhësia e GRUPIT

Deri në 16 persona

Akomodimi

AKOMODIMI

Hotel / Shtëpi për mysafirë

Vendndodhja W

VEND TAKIMI

Aeroporti i Tiranës

Sezoni W

SEZONI

Mar — Shtator

2

VËSHTIRSI

I moderuar

Nuk është e nevojshme përvoja e snorkeling ose shëtitjes, vetëm një nivel i arsyeshëm i aftësisë fizike dhe aftësia për të trajtuar 3-6 orë aktivitet në ditë.

Nga

€690.00 €590

Ndani këtë turne
Depozitat e transferueshme

Anuloni deri në 31 ditë para nisjes dhe ne do të transferojmë depozitën tuaj në kredi për një rezervim në të ardhmen.

Klikoni 'shiko ndryshimet' për këshillat specifike të udhëtimit të Zyrës së Jashtme plus çdo ndryshim të udhëtimit dhe masa shtesë të sigurisë në vend, si rezultat i COVID-19.

Udhëtimi në një pjesë të Evropës ende i paprekur nga turizmi masiv. Vizitoni një qytet antik të fortifikuar, eksploroni Parkun Kombëtar të bukur Karaburun - Sazan Detar me skaf, eksploroni kanionet spektakolare të Osumit dhe takoni një familje vendase në malin Tomorr.

Pikat kryesore të vendndodhjes / rajonit

Rajoni është një peizazh i larmishëm i kodrave të thyer, shkëmbinjve të lartë dhe tokës bujqësore të pafund, që lëkundet. Klima mesdhetare është perfekte për rritjen e rrushit dhe frutave të tjerë. Theshtë vendi i përsosur për të dalë nga rruga e rrahur dhe për të pasur një përvojë unike të Ballkanit ".

Informacioni Thelbësor

Vizat: Shqipëria & Maqedonia e Veriut
Nuk kërkohet vizë për shumicën e kombësive, përfshirë mbajtësit e pasaportave në Mbretërinë e Bashkuar, shumicën e shtetësive të tjera të BE-së, SH.B.A., Kanadeze, Australiane dhe Zelandën e Re.
Vaksinimet: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut
Nuk ka rreziqe specifike shëndetësore.

Një kompani që mund t’i besoni

Shenja e Shoqatës Tregtare të udhëtimeve aventureske 1 196x300 1
tripadvisor 1 2
ZGJEDHJA E UDHTUESVE tripadvisor 1
151 1516770 shenjtor i lutjes së shenjtorit Michael Michael oficer i policisë i garantuar arkë e sigurt 1 1
Foto
Si është?
  • Çfarë përfshihet
  • Duke arritur atje
  • Ushqim & Akomodim
  • Itinerar
  • Lista e paketimit
  • FAQ-të

Manualë ekspertë, miqësorë, anglishtfolës

5 netë akomodimi

Ushqim natyral, i fresket
5 Mëngjese, 5 dreka dhe 3 darka

Aeroporti dhe transfertat lokale

Paketoni pajisjet për rafting dhe snorkeling

Ushqimi shqiptar është i bollshëm dhe i shëndetshëm, zakonisht bazohet rreth mishit dhe perimeve, shumica e të cilave është sonal i detit dhe me burim lokal. Pjatat popullore përfshijnë gjeldeti, qengji ose dhia Pershesh, i shërbyer me një bukë lokale të njohur si Kulac, një byrek me mish dhe presh të bërë me pastë të hollë të quajtur Byrek dhe peshq të sapo kapur të shërbyer në një stil mesdhetar. Enët e peshkut shpesh aromatizohen me uthull të bardhë dhe vaj ulliri të rritur në Shqipërinë e Jugut dhe shumë gatime shërbehen me verë nga një nga vreshtat lokale.

Akomodimi është në dhoma dyshe në hotele të vogla familjare të shkatërruara ose shtrat dhe mëngjes. Shtesa shtesë me dhomë teke është në dispozicion.

Muajt më të mirë për shëtitje dhe aktivitete aventureske në Shqipëri janë shkurt-korrik dhe shtator-nëntor kur koha është e ngrohtë dhe me diell, duke arritur temperatura rreth 30 gradë. Gushti mund të jetë më i nxehtë, megjithatë kjo zakonisht prishet nga flladet e freskëta të bregdetit.

Republika e Shqipërisë është një vend malor dhe i gjelbër që vetëm tani shfaqet në shumë radarë të udhëtarëve falë disa prej plazheve më të mira dhe më pak të zhvilluara në Mesdhe. Destinacionet në këtë udhëtim përfshijnë kryeqytetin e vendeve, Tiranën, shtëpinë e një kulture të lulëzuar të kafenesë, gadishullin e Karaburunit, në zemër të Parkut Kombëtar Detar Karaburun-Sazan, sitit të trashëgimisë botërore të UNESCO-s në Berat, Monumenti i Natyrës i Grykës Osumi , ekosistemi unik i të cilit e mban atë të gjelbër gjatë gjithë vitit, Parku Kombëtar Tomorr dhe Parku Rajonal Ulza, i njohur për turizmin e tij të gjelbër dhe liqenin e bukur të bërë nga njeriu.

Udhëzuesi juaj do t'ju mbledhë nga Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës në ditën e parë. Ju mund të rezervoni çdo fluturim që mbërrin para 12:00.

Në fund të udhëtimit tuaj do të ktheheni në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës. Jeni të lirë të rezervoni çdo fluturim që ju pëlqen ditën e fundit.

Tirane

Dita 1: Mirësevini në Shqipëri

Fluturoni për në Aeroportin e Tiranës në Shqipëri. Udhëtim në shtrat dhe mëngjes. Në orën 5 pasdite do të takoni udhëzuesin për një turne të shkurtër në qytet dhe për një darkë mikpritëse.

Parku Kombëtar Ulza
Vlora
E mëparshme
Tjetra

Dita 2: Paketoni trapin në liqenin e Ulzës

Udhëtoni për rreth një orë në Parkun Kombëtar Ulza dhe kajak përreth Liqenit Ulza, duke shijuar ajrin e pastër dhe ujin e pastër të kësaj rezervate të mbrojtur natyrore.

Pas një dreke me peshq të zënë në vend, nisuni për në Vlorë dhe kontrolloni në bujtinën tuaj për natën.

Mbrëmje falas për të eksploruar qytetin tuaj (darka nuk përfshihet)

Karaburun
Shpella Haxhi Aliu
Berat
E mëparshme
Tjetra

Dita 3: Ujërat e Mbrojtura dhe Shpellat misterioze

Shikoni nga hoteli juaj dhe jini gati për të eksploruar parkun detar kombëtar.

Eksploroni gadishullin e bukur të Karaburunit me skaf, duke përfshirë Parkun Kombëtar Detar Karaburun-Sazan, rezervatin e vetëm të këtij lloji në vend, shtëpi për breshkat, vulat dhe delfinët.

Vizitoni shpellën misterioze në Haxhi Aliu, e përdorur nga tregtarët dhe kontrabandistët për mijëvjeçarë dhe taniamonument kombëtar.

Snorkel në një gji të largët, bëj banja dielli në një plazh të paprekur dhe më pas ha një drekë pikniku në rërë.

Udhëtoni për rreth nëntëdhjetë minuta në qytetin antik të Beratit dhe shijoni një darkë tradicionale.

Osumi Canion
Ujëvarë dashurie
E mëparshme
Tjetra

Dita 4: Berati dhe Kanioni i Osumit

Pas mëngjesit, merrni një makinë (60 km, rreth 1,5 orë) për të vizituar Kanionin e Osumit, një nga atraksionet më spektakolare natyrore në Evropë dhe për të notuar në një pishinë natyrore të rrethuar nga ekosistemi unik, i gjelbër i kanionit.

Ecni përgjatë brigjeve të lumit Osum përmes një peizazhi të paprishur të pyjeve me pisha dhe fushave të lumenjve, duke vizituar monumentet lokale si Koka e Krokodilit, Ujëvara e Dashurisë dhe Porta e Djajve.

Pas shumë kohe për të pushuar dhe pushuar në këtë kanion spektakolar, kthehuni me makinë në Berat. Ky është shansi për të eksploruar qytetin tuaj. (darka nuk përfshihet)

Mali i Tomorit

Dita 5: Ecje në Malet e Tomorit

Pas një pauzë të shkurtër në hotel, bëni një udhëtim të shkurtër drejt shtegut dhe më pas ecni në Malet e thyer Tomor. (rreth 5 orë rritje lart e poshtë)

Vizitoni një familje vendase dhe hani një drekë pikniku mbi peisazhin përreth, përpara se të ktheheni në një punishte vere lokale ku kemi një shans për të shijuar disa nga verërat më të mira në Shqipëri të shoqëruara me ndonjë ushqim tipik.

Kthehuni në Berat.

Shpella Pellumbas

Dita 6: Eksplorimi i shpellës Pellumbas

Sot do të eksplorojmë fshatin Pellumbas. Ne do të bëjmë një ecje prej 3 orësh (lart e poshtë në shpellën Pellumbas). Pas eksplorimit të shpellës do të shijojmë një drekë lokale.

Pas orës 2 pasdite do të drejtohemi për në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës dhe do t’i themi lamtumirë aventurës tuaj shqiptare.

Akomodimi është në dhoma dyshe në hotele të vogla familjare të shkatërruara ose shtrat dhe mëngjes. Shtesa shtesë me dhomë teke është në dispozicion.

 

Nuk përfshihen: Tarifa e udhëtimit nuk përfshin kafe dhe çdo lloj pije përveç ujit. Do të keni pagesa shtesë nëse zgjidhni të provoni dhe ture apo aventura të tjera.

Udhëzues me përvojë që flet anglisht
5 netë akomodimi
5 Mëngjese, 5 dreka dhe 3 darka
Transporti lokal
Transfertat në aeroport
Paketoni pajisjet për rafting dhe snorkeling

Tarifa e udhëtimit nuk përfshin kafe dhe çdo lloj pije përveç ujit. Do të keni pagesa shtesë nëse zgjidhni të provoni dhe ture apo aventura të tjera.

Paketimi i rekomanduar përfshin: - Çizme të rehatshme - Veshje të lehta, të frymëmarrjes, të përshtatshme për shëtitje - Xhaketë nga era / i papërshkueshëm nga uji - Kapelë - Qeth ose bluzë e ngrohtë - Kostum banje - Shishe uji - Syze dielli - Krem dielli - Pishtar koke - Ilaç kundër insekteve - Shtylla shëtitjeje - Rroba banje - Peshqir - Një çantë shpine e vogël

        40 Eur / person.

        45 Eur / person.

Pyetje A mund të plotësohen të gjitha kërkesat dietike?

Ju lutemi na tregoni paraprakisht për çdo kërkesë dietike që të mund t'i plotësojmë këto.

Pyetje Si është moti në sezonin që po drejtoni udhëtimin?

Muajt më të mirë për shëtitje dhe aktivitete aventureske në Shqipëri janë shkurt-korrik dhe shtator-nëntor kur koha është e ngrohtë dhe me diell, duke arritur temperatura rreth 30 gradë. Gushti mund të jetë më i nxehtë, megjithatë kjo zakonisht prishet nga flladet e freskëta të bregdetit.

Pyetje Çfarë pajisje është përfshirë?

Active Albania ofron:
✓ Paketoni pajisjet për rafting
Equipment Pajisjet për zhytje

Pyetje Cila përvojë e fitnesit më duhet?

Asnjë përvojë e mëparshme nuk është e nevojshme, megjithatë kërkohet një nivel i moderuar i palestrës së bashku me aftësinë për të notuar.

PyetjeA është i përshtatshëm ky udhëtim për fëmijë?

Po! Kur rezervoni këtë udhëtim si një udhëtim privat, fëmijët nga mosha 5 vjeç mund të bashkohen me këtë aventurë.

PyetjeÇfarë fluturimesh duhet të rezervoj?

Do të duhet të arrini në Tiranë përpara orës së drekës, ditën një, ose një natë më parë. Ditën e pestë mund të niseni në çdo kohë.

PyetjeÇfarë duhet të paketoj?

Paketimi i rekomanduar përfshin: - Çizme të rehatshme - Veshje të lehta, të frymëmarrjes që suita janë të përshtatshme për shëtitje - Erë / xhaketë e papërshkueshme nga uji - Kapelë - Qeth ose bluzë e ngrohtë - Kostum banje - Shishe uji - Syze dielli - Krem dielli - Pishtar koke - Ilaç kundër insekteve - Shtylla shëtitjeje - Rroba banje - Peshqir - Një çantë shpine e vogël

Bashkohuni me datën tonë të fillimit të udhëtimit fiks

DATAT E TRIPIT AKTIVITETI ÇMIMI HAPACESIRA E majtë
Mars 2, 2022 - Mars 7, 2022 Në dispozicion 590.00
e shitur
Mars 16, 2022 - Mars 21, 2022 Në dispozicion 590.00
ë disponueshëm
Rezervoni tani
Prill 14, 2022 - Prill 19, 2022 Në dispozicion 590.00
ë disponueshëm
Rezervoni tani
Prill 28, 2022 - Maj 3, 2022 Në dispozicion 590.00
e shitur
Maj 19, 2022 - Maj 24, 2022 Në dispozicion 590.00
ë disponueshëm
Rezervoni tani
Qershor 1, 2022 - Qershor 6, 2022 Në dispozicion 590.00
ë disponueshëm
Rezervoni tani
Qershor 14, 2022 - Qershor 19, 2022 Në dispozicion 590.00
ë disponueshëm
Rezervoni tani
Qershor 30, 2022 - Korrik 5, 2022 Në dispozicion 590.00
ë disponueshëm
Rezervoni tani
Korrik 6, 2022 - Korrik 11, 2022 Në dispozicion 590.00
ë disponueshëm
Rezervoni tani
Korrik 12, 2022 - Korrik 17, 2022 Në dispozicion 590.00
ë disponueshëm
Rezervoni tani
Gusht 2, 2022 - Gusht 7, 2022 Në dispozicion 590.00
ë disponueshëm
Rezervoni tani
Gusht 17, 2022 - Gusht 22, 2022 Në dispozicion 590.00
ë disponueshëm
Rezervoni tani
Gusht 30, 2022 - Shtator 4, 2022 Në dispozicion 590.00
ë disponueshëm
Rezervoni tani
Çmimi nga
690.00 590.00 Per I rritur
Shto udhëtarët
I rritur
590.00 Për Adult
Ne përdorim cookies për t'ju dhënë përvojën më të mirë.