...
  • info@activealbania.com
  • +355675000097
  • COVID-19 REFUND COMMITMENT. Read more about our enhanced flexibility
  • ketu

Pack Rafting, dhe shëtitje rreth liqenit të Ohrit të listuar nga UNESCO - 4itë

Paketim / Biking

Pack Rafting, dhe shëtitje rreth liqenit të Ohrit të listuar nga UNESCO

Eksploroni një nga liqenet më të vjetër në botë dhe një nga burimet më unike të biodiversitetit në Evropë përmes një fundjave të gjatë packrafting dhe hiking.

Diell 128

Kohëzgjatja

4 ditë

Grup njerëzish

Madhësia e GRUPIT

Deri në 14 persona

Akomodimi

AKOMODIMI

Hotel

Vendndodhja W

VEND TAKIMI

Aeroporti i Ohrit

Sezoni W

SEZONI

Mars - Nëntor

2

VËSHTIRSI

I moderuar

Nuk është e nevojshme asnjë përvojë rafting ose shëtitje, vetëm një nivel i arsyeshëm i aftësisë fizike dhe aftësia për të trajtuar 3-6 orë aktivitet në ditë.

Nga

€490

Ndani këtë turne
Depozitat e transferueshme

Anuloni deri në 31 ditë para nisjes dhe ne do të transferojmë depozitën tuaj në kredi për një rezervim në të ardhmen.

Klikoni 'shiko ndryshimet' për këshillat specifike të udhëtimit të Zyrës së Jashtme plus çdo ndryshim të udhëtimit dhe masa shtesë të sigurisë në vend, si rezultat i COVID-19.

Rafting
Vozis në liqenin e Ohrit të shënuar nga UNESCO.
Malin
Ec nëpër parqe natyrore në pako të vogla, të lehta
Kampe
Udhëtoni në kohë në kulturë autentike dhe tradita të ndryshme
Pikat kryesore të vendndodhjes / rajonit

Rajoni është një peizazh i larmishëm i kodrave të thyer, shkëmbinjve të lartë dhe tokës bujqësore të pafund, që lëkundet. Klima mesdhetare është perfekte për rritjen e rrushit dhe frutave të tjerë. Theshtë vendi i përsosur për të dalë nga rruga e rrahur dhe për të pasur një përvojë unike në Ballkan.

Informacioni Thelbësor

Vizat: Shqipëria & Maqedonia e Veriut
Nuk kërkohet vizë për shumicën e kombësive, përfshirë mbajtësit e pasaportave në Mbretërinë e Bashkuar, shumicën e shtetësive të tjera të BE-së, SH.B.A., Kanadeze, Australiane dhe Zelandën e Re.
Vaksinimet: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut
Nuk ka rreziqe specifike shëndetësore.

Një kompani që mund t’i besoni

Shenja e Shoqatës Tregtare të udhëtimeve aventureske 1 196x300 1
tripadvisor 1
Zgjedhja e Udhëtarëve Tripadvisor
Blerja e Sigurt e Garantuar
Foto
Si është?
  • Çfarë përfshihet
  • Duke arritur atje
  • Ushqim & Akomodim
  • Itinerar
  • Lista e paketimit
  • FAQ-të

Manualë ekspertë, miqësorë, anglishtfolës.

3 netë në një hotel

Ushqim natyral, i fresket.

Ju do të transferoheni nga dhe në Aeroportin e Ohrit

Gjithçka që ju nevojitet për rafting paketimi dhe kampe ofrohet.

Udhëtimi juaj fillon dhe përfundon në Aeroportin Ndërkombëtar të Ohrit ku do të takoni udhëzuesin Active Albania.

Ushqimi në rajonin tonë është shumë i larmishëm dhe ndikohet shumë nga vendet fqinje. Shtë i përzemërt dhe i shëndetshëm, zakonisht bazohet rreth mishit dhe perimeve, shumica e të cilave janë sezonale dhe me burim lokal. Pjatat e njohura përfshijnë gjeldeti, qengji ose dhia Pershesh, i shërbyer me një bukë lokale të njohur si Kulac, një byrek me mish dhe presh të bërë me pastë të hollë të quajtur Byrek, Musaka, Ajvar dhe peshq të sapo kapur të shërbyer në një stil mesdhetar. Enët e peshkut shpesh aromatizohen me uthull të bardhë dhe shumë pjata shërbehen me verë nga njëra nga vreshtat lokale.

hotel tino
DITA 1 & 2 & 3

Hotel Tino
Ohri, Maqedonia e Veriut
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

Ohri
Shën Jovan Kaneo
Restorant Letna Terasa Kaneo
E mëparshme
Tjetra

DITA 1

Mbërritja në aeroportin e Ohrit
Çiklizmi në qendër të qytetit (Largësia: 11 km, ngjitja 30m, kohëzgjatja 1 orë)
Akomodimi në hotel
17:00 Paketoni Paketimet për në Kaneo
18:30 Darka në Restorantin Letna Terasa Kaneo

Ecni përsëri në hotel ose paketim në mbrëmje

Brenda natës në Hotel Tino, Ohër

Pogradeci
Tushemisht
Peshkepi
Drilon
E mëparshme
Tjetra

DITA 2

Transferimi në Pogradec

8:00 Transferimi në Pogradec (40 km, 1 orë)
13:00 Tushemisht - Peshkepi shëtitje (3 orë, 11 km)
Dreka e bërë në shtëpi në një bujtinë në fshatin Peshkepi
15:00 Transferoni dhe paketoni rafting në parkun Drilon
18:00 Darkë me bazë peshku
19:30 Transferimi në Ohër (40 km, 1 orë)
Brenda natës në Hotel Tino, Ohër

Maja e Lako Signoj
Stenje
E mëparshme
Tjetra

3 DITA

Transferimi në Galicica

9:00 Transferimi në Galicica (39 km, 1 orë) (Rruga është e mbyllur në dimër, ndonjëherë deri në Prill)
10:00 Ecja në majën Lako Signoj (pamja e të dy liqeneve) (Distanca: 3 km, ngjitja: 400 m, kohëzgjatja 2h)
12:00 Transferimi në Stenje (17 km, 30 min)
13:00 Dreka në Hotel Riva (peshk lokal)
14:00 Paketim nga Stenje
17:30 Transferimi në Carev Dvor (17 km, 30 min)
18:00 Vizitë në fermën Shpirti i Prespës
18:00 Darka në Shpirtin e Prespës
19:30 Transferimi në Ohër (42 km, 1 orë)
Brenda natës në Hotel Tino, Ohër

DITA 4

Mëngjesi dhe transferimi në Aeroportin e Ohrit (10 km, 30 min) Koha për të thënë lamtumirë.

Udhëzues profesional që flet anglisht.
Transporti me SUV, minivan.
Pajisjet e ndihmës së shpejtë
Akomodimi
Pajisjet për aktivitete në natyrë.
Vaktet e ushqimit

Çizme dhe shkopinj shëtitjeje.
Veshje personale.
Çdo shpenzim personal siç janë pijet.
Sigurimi i Udhëtimit.

Këpucë për shëtitje.
Xhaketë ose qeth në rast të motit të ftohtë ose me shi.
Kostum noti dhe peshqir.
Çantë shpine e vogël për bartjen e sendeve personale
Kamera
Mbrojtje nga dielli

        30 Euro / person.

        45 Euro / person.

Pyetje Cila do të jetë madhësia e grupit?

Minimumi 6 persona dhe maksimumi 14 persona.

Pyetje Kërkesat dietike

Ju lutemi na tregoni paraprakisht për çdo kërkesë dietike që të mund t'i plotësojmë këto.

PyetjeMoti

Muajt më të mirë për të përjetuar këtë turne janë prilli deri në qershor dhe shtatori deri në nëntor kur koha është e ngrohtë dhe me diell, duke arritur temperatura rreth 30 gradë.

Pyetje Mosha minimale (në një udhëtim privat)

Fëmijët mund të marrin pjesë vetëm në udhëtime private. Ata duhet të kenë të paktën 15 vjeç.

Pyetje Konsumatori duhet të ketë kujdes

Përvoja e mëparshme, kushtet mjekësore, pesha, kërkesat dietike.

Udhëtime të ngjashme

Çmimi nga
490.00 Per I rritur
Shto udhëtarët
I rritur
490.00 Për Adult
Ne përdorim cookies për t'ju dhënë përvojën më të mirë.