• info@activealbania.com
  • +355675000097
  • COVID-19 REFUND COMMITMENT. Read more about our enhanced flexibility
  • ketu
Merrni kontakt
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
pyesni@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448
Kërkimet e punës
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

Pack Rafting, Camping dhe Hiking në Ballkanin Perëndimor - 5itë

Paketimi / Hiking / Camping

Pack Rafting, Kamping dhe Ecjen në Ballkanin Perëndimor

Përjetoni më të mirën e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut nga toka dhe uji gjatë një jave epike aventureske.

Diell 128

Kohëzgjatja

8 ditë

Grup njerëzish

Madhësia e GRUPIT

Deri në 14 persona

Akomodimi

AKOMODIMI

Hotel / Kamping / Shtëpi Vizitorësh

Vendndodhja W

VEND TAKIMI

Aeroporti i Shkupit

Sezoni W

SEZONI

Mar — Shtator

2

V DSHTIRSI

I moderuar

Nuk është e nevojshme asnjë përvojë rafting ose shëtitje, vetëm një nivel i arsyeshëm i aftësisë fizike dhe aftësia për të trajtuar 3-6 orë aktivitet në ditë.

Nga

€1100

Ndani këtë turne
Depozitat e transferueshme

Anuloni deri në 31 ditë para nisjes dhe ne do të transferojmë depozitën tuaj në kredi për një rezervim në të ardhmen.

Klikoni 'shiko ndryshimet' për këshillat specifike të udhëtimit të Zyrës së Jashtme plus çdo ndryshim të udhëtimit dhe masa shtesë të sigurisë në vend, si rezultat i COVID-19.

Kampe
Kamp i egër në kasollet e malit
Malin
Ec nëpër parqe natyrore në pako të vogla, të lehta
Rafting
Vozis dhe biçikletë në UNESCO - listuar Liqeni i Ohrit
Pikat kryesore të vendndodhjes / rajonit

Zhyt në male, fshatra autentikë rurale, një kulturë të mirëfilltë dhe një vendas jashtëzakonisht mikpritës është ajo që pret këdo që bën udhëtimin drejt këtyre gurëve shumë të njohur. Shtë vendi i përsosur për të dalë nga rruga e rrahur dhe për të pasur një përvojë unike të Ballkanit përmes gomoneve, kampit të egër dhe shëtitjeve në Ballkanin Perëndimor.

Informacioni Thelbësor

Vizat: Shqipëria & Maqedonia e Veriut
Nuk kërkohet vizë për shumicën e kombësive, përfshirë mbajtësit e pasaportave në Mbretërinë e Bashkuar, shumicën e shtetësive të tjera të BE-së, SH.B.A., Kanadeze, Australiane dhe Zelandën e Re.
Vaksinimet: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut
Nuk ka rreziqe specifike shëndetësore.

Një kompani që mund t’i besoni

Shenja e Shoqatës Tregtare të udhëtimeve aventureske 1 196x300 1
tripadvisor 1
Zgjedhja e Udhëtarëve Tripadvisor
Blerja e Sigurt e Garantuar
Foto
Si është?
  • Çfarë është përfshirë
  • Duke arritur atje
  • Ushqim & Akomodim
  • Itinerar
  • Lista e paketimit
  • FAQ-të

Manualë ekspertë, miqësorë, anglishtfolës.

3 netë në një hotel dhe 3 netë kampe (afër një bujtine dhe në një kasolle mali) dhe 1 natë në një bujtinë alpine.

Ushqim natyral, i fresket.

Ne do t'ju marrim dhe do të largohemi në Aeroportin e Shkupit.

Gjithçka që ju nevojitet për rafting paketimi dhe kampe ofrohet.

Ushqimi në rajonin tonë është shumë i larmishëm dhe ndikohet shumë nga vendet fqinje. Shtë i përzemërt dhe i shëndetshëm, zakonisht i bazuar në mish dhe perime, sezonal dhe me burim lokal. Pjatat më të njohura përfshijnë gjel deti, qengji, ose pershesh dhie, të shërbyer me një bukë lokale të njohur si Kulac, një byrek me mish dhe presh të bërë me një pastë të hollë të quajtur Byrek, Musaka, Ajvar dhe peshq të kapur fllad shërbyer në një stil mesdhetar. Enët e peshkut shpesh aromatizohen me uthull të bardhë. Shumë pjata shërbehen me verë nga një prej vreshtave lokale.

Hotel Tutto
DITA 1

Hotel Tutto
Mavrovo, Maqedonia e Veriut
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

186951730
DITA 2

Bujtina Marku
Peshkopi, Shqipëri
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

shkarkoni 1 1
3 DITA

Camp Fire
Bjeshka e Shehut, Shqipëri

186951730
DITA 4

Bujtina Marku
Peshkopi, Shqipëri
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

27 të mëdha
DITA 5

Fshati Joen
Librazhd, Shqipëri
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

264593439
DITA 6 & 7

Hotel Tino
Ohri, Maqedonia e Veriut
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

Mavrovo
Hotel Tutto
Ujëvara e Dufit
Fshati Jançe
E mëparshme
Tjetra

DITA 1

-Mbrritja në Shkup
-Transferimi në Mavrovo (148 km, 2 orë)
-Akomodimi në Hotel Tutto
-Aktivitetet opsionale në varësi të kohës së mbërritjes.
-Shtimi në Ujëvarën e Dufit
-Turinë në këmbë në fshatin Jançe
-Prezantimi i ndërtesës tradicionale me argjilë
-18: 30 Darkë lokale, në stilin tradicional në Hotel Tutto
-Nata në Hotel Tutto

Manastiri Shën Jovan Bigorski
Pak Rafting në lumin Radika
Fshati Arras
Bujtina Marku
E mëparshme
Tjetra

DITA 2

Transferimi në Manastirin e Shën Jovan Bigorski

9:00 Transferimi në Manastirin Shën Jovan Bigorski (5 km, 30 min)
9:30 Vizitë në Shën Jovan Bigorski
11:00 Pak Rafting në lumin Radika, 7 km
12:30 Pushim dreke në Restorantin Beneks
14:00 Pak Rafting në lumin Radika, 3 km
15:30 Marrja në Boskov Most
15:30 Transferimi në fshatin Arras, Peshkopi, Shqipëri (35 km, 1 orë)

Camping në konakun Marku Nëse koha lejon eksplorimin e kanionit të Seta. Darkë e bërë në shtëpi.

Hiking në Malet Grame
Mali i kasolles
Bjeshka e Shehut
E mëparshme
Tjetra

3 DITA

Udhëtoni me makinë për në Shumbat

9:00 Udhëtoni me makinë në Shumbat (10 km, 30 min)
10:00 Hiking në Grame Mountains (3 orë, 8 km)
13:00 Kampim dhe drekë në kasollen e malit
16:00 – 18:00 Ecja në pyll Bjeshka e Shehut (4,5 km; 2 orë)
19:00 Përgatitja e darkës nën yjet mbi zjarr kampi

Maja e Korabit
Fshati Radomira
E mëparshme
Tjetra

DITA 4

Udhëtim në majën Korab dhe kthim në fshatin Radomire (10 orë, 26 km)

9:00 Udhëtoni me makinë në Shumbat (10 km, 30 min)
10:00 Hiking në Grame Mountains (3 orë, 8 km)
13:00 Kampim dhe drekë në kasollen e malit
16:00 – 18:00 Ecja në pyll Bjeshka e Shehut (4,5 km; 2 orë)
19:00 Përgatitja e darkës nën yjet mbi zjarr kampi

Pak Rafting në lumin Drin i Zi
Fushe - Studen, Librazhd
Fshati Joen
E mëparshme
Tjetra

DITA 5

Pak Rafting në lumin Drin i Zi

9:00 Pak Rafting në lumin Drin i Zi
12:00 Drekë me bazë peshku
14:00 Transporti për në Fushe - Studen, Librazhd
16:00 Akomodimi dhe darka lokale në fshatin Joen
19:30 Darkë tradicionale

Fushe - Studen, Librazhd
Liqeni i Ohrit
Hotel Tino
E mëparshme
Tjetra

DITA 6

Paketoni rafting në liqenin Fushe Studen

9:00 Rafting paketë në liqenin Fushe Studen (1,5 orë)
11:00 Ecje në Parkun Kombëtar Shebenike Jabllanice
Ecje në Katrafili, mali Dragani, shpella e Draganit (3 orë, 8 km)
15:00 Transporti për në Kalishta, Maqedonia e Veriut (75 km, 2 orë)
17:00 Biçikletë nga Kalishta për në Ohër (18 km, 2 orë)
Brenda natës në Hotel Tino
20:00 Darkë tradicionale

Liqeni i Ohrit
Terasa Utarna, Konjsko
E mëparshme
Tjetra

7 DITA

Paketoni rafting në liqenin e Ohrit përreth qytetit të Ohrit

9:00 Paketoni rafting në liqenin e Ohrit përreth qytetit të Ohrit
11:00 Udhëtim me biçikletë malore (Largësia: 22 km, ngjitje: 463m, kohëzgjatja: 3 orë)
13:00 Dreka në Terasa Utarna, Konjsko
14:30 Vazhdoni me udhëtimin me biçikletë malore (15 km të mbetura)
16:00 Kthehu në Ohër
18:30 Darka në Restorantin Letna Terasa Kaneo
Brenda natës në Hotel Tino
Mbrëmje e lirë për të eksploruar qytetin tuaj

DITA 8

Pas mëngjesit do të transferoheni në Aeroportin e Shkupit (203 km; 3,5 orë). Koha per te thene mirupafshim.

Udhëzues profesional që flet anglisht
Transporti me SUV, minivan
Pajisjet e ndihmës së shpejtë
Akomodimi
Paketim rafting, Kampim dhe pajisje për shëtitje
Transferimi në aeroport

Fluturimet nga dhe në pikën e takimit
Darka në ditën 7.
Çdo shpenzim personal siç janë pijet
Veshje të përshtatshme për shëtitje

Çantë shpine.
Veshja e duhur.
Këpucë.
Krem dielli, syze dielli dhe kapelë
BONUS: Çanta e plehrave.

        30 Euro / person.

        45 Euro / person.

Pyetje Cila do të jetë madhësia e grupit?

Minimumi 6 persona dhe maksimumi 14 persona.

Pyetje Kërkesat dietike

Ju lutemi na tregoni paraprakisht për çdo kërkesë dietike që të mund t'i plotësojmë këto.

PyetjeMoti

Muajt më të mirë për të përjetuar këtë turne janë prilli deri në qershor dhe shtatori deri në nëntor kur koha është e ngrohtë dhe me diell, duke arritur temperatura rreth 30 gradë.

Pyetje Mosha minimale (në një udhëtim privat)

Fëmijët mund të marrin pjesë vetëm në udhëtime private. Ata duhet të kenë të paktën 15 vjeç.

Pyetje Konsumatori duhet të ketë kujdes

Përvoja e mëparshme, kushtet mjekësore, pesha, kërkesat dietike.

Çmimi nga
1,100.00 Per I rritur
Shto udhëtarët
I rritur
1,100.00 Për Adult
Ne përdorim cookies për t'ju dhënë përvojën më të mirë.