• info@activealbania.com
 • +355675000097
 • COVID-19 REFUND COMMITMENT. Read more about our enhanced flexibility
 • ketu
Merrni kontakt
541 Melville Ave, Palo Alto, CA 94301,
pyesni@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.705.5448
Kërkimet e punës
work@ohio.clbthemes.com
Ph: +1.831.306.6725

Rafting në lumin e egër Vjosa, Përmet

Rafting / Përmet

Rafting në lumin e egër Vjosa, Përmet

Për aktivitetin e tanishëm ju duhet të doni jashtë, të keni një gjendje të mirë shëndetësore dhe të jeni konsultuar me mjekun gjatë vitit. Fëmijët mbi 5 vjeç janë shumë të mirëpritur nga qershori deri në nëntor.

Diell 128

Kohëzgjatja

1 ditë

Grup njerëzish

Madhësia e GRUPIT

Deri në 14 persona

Akomodimi

Klasa tipike e ujit

2- 3

Vendndodhja W

VEND TAKIMI

Përmet

Sezoni W

SEZONI

Mars - Nëntor

2

V DSHTIRSI

I moderuar

Përvoja ose aftësia e mëparshme nuk kërkohet.

Nga

€50

Ndani këtë turne
Depozitat e transferueshme

Anuloni deri në 31 ditë para nisjes dhe ne do të transferojmë depozitën tuaj në kredi për një rezervim në të ardhmen.

Klikoni 'shiko ndryshimet' për këshillat specifike të udhëtimit të Zyrës së Jashtme plus çdo ndryshim të udhëtimit dhe masa shtesë të sigurisë në vend, si rezultat i COVID-19.

Rafting
Rafting në lumin e egër Vjosa
Malin
Natyrë e paprishur
Kampe
Dreka lokale
Pikat kryesore të vendndodhjes / rajonit

Rafting në lumin Vjosa, një nga lumenjtë e fundit të Evropës me rrjedhje të lirë, është një rafting i klasës III. Përgatituni për valë deri në katër metra dhe pasazhe të ngushta që e dërgojnë anijen të ndriçojë dhe uji të vërsulet anash. Gjithë rrjedha e lumit Vjosa, prej 270 km, është e egër dhe e paqartë dhe e zbukuruar me kanione të bukura, pjesë lumenjsh të thurur, ishuj dhe lopata.

Informacioni Thelbësor

Vizat: Shqipëria & Maqedonia e Veriut
Nuk kërkohet vizë për shumicën e kombësive, përfshirë mbajtësit e pasaportave në Mbretërinë e Bashkuar, shumicën e shtetësive të tjera të BE-së, SH.B.A., Kanadeze, Australiane dhe Zelandën e Re.
Vaksinimet: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut
Nuk ka rreziqe specifike shëndetësore.

Një kompani që mund t’i besoni

Shenja e Shoqatës Tregtare të udhëtimeve aventureske 1 196x300 1
tripadvisor 1
Zgjedhja e Udhëtarëve Tripadvisor
Blerja e Sigurt e Garantuar
Foto
Si është?
 • Çfarë është përfshirë
 • Vëmendje
 • FAQ-të

Udhëzues profesional i çertifikuar.
Pajisjet për rafting.
Pajisjet e ndihmës së shpejtë.
Çantë e papërshkueshme nga uji.
Vaktet e ushqimit

Tarifa e udhëtimit nuk përfshin kafe dhe çdo lloj pije përveç ujit. Do të keni aktivitete shtesë (turne opsional) nëse i zgjidhni dhe me siguri do të ndiheni sikur i hidhni udhëzuesit në fund të një udhëtimi përrallor, megjithëse nuk do të keni nevojë të nxirrni portofolin tuaj çdo disa minuta në aktivin tuaj Turne aventureske ne Shqiperi!

Kostum noti.
Veshje e lehtë shumë sportive (pantallona të shkurtra dhe bluzë).
Sandale / atlete për ecje, të forta dhe jo të rrëshqitshme.
Krem mbrojtës nga rrezet e diellit.
Një palë shtesë nën.
Një palë shtesë pantallona të gjata, bluzë

Pika e takimit - Përmet

Ne mund të organizojmë marrjen nga çdo hotel apo shtëpi tjetër mysafirësh në Gjirokastër dhe nga çdo qytet tjetër në Shqipëri sipas kërkesës.

Gjatësia e udhëtimit me rafting

Transporti Përmet - lumi Vjosa - Përmet 1 - 1,5 orë
Përgatitja, udhëzimet dhe zbritja 2,5 - 3,5 orë
Dreka lokale 1 orë

* Udhëtimet me rafting në Shqipëri nuk ofrojnë një nivel të lartë vështirësie, por çdo vizitor duhet të marrë parasysh:

 • Mosha mbi 16-70 vjeç (personat nën 18 vjeç duhet të shoqërohen nga një i rritur.)
 • Të njoh notin
 • Jini të shëndetshëm dhe jeni konsultuar me mjekun gjatë vitit.
 • Keni një peshë jo më të rëndë se 100 kg

Në terma absolutë, personi nuk duhet të ketë sëmundje dhe komplikime si më poshtë:

 • Sëmundje kardiake të çdo lloji
 • Hipertensioni
 • Shpërtheni ose humbni ndjenjën e çfarëdo lloji
 • Problemet e shtyllës kurrizore dhe sistemit muskulor që zvogëlojnë mundësinë fizike të sigurisë.
 • Problemet me aparatin e frymëmarrjes
 • Problemet nervore
 • Shtatzënia
 • Probleme me sytë (miopia e rëndë, shkëputja e retinës, glaukoma)
 • Jini nën ndikimin e barnave farmaceutike, ilaçeve, alkoolit.

Nuk ka kufij të moshës dhe peshës për nivelet e ulëta: Klasa II (Qershor - Nëntor)

Pyetje Cila do të jetë madhësia e grupit?

Minimumi 6 persona dhe maksimumi 14 persona.

Pyetje Kërkesat dietike

Ju lutemi na tregoni paraprakisht për çdo kërkesë dietike që të mund t'i plotësojmë këto.

PyetjeMoti

Muajt më të mirë për të përjetuar këtë turne janë prilli deri në qershor dhe shtatori deri në nëntor kur koha është e ngrohtë dhe me diell, duke arritur temperatura rreth 30 gradë.

Pyetje Mosha minimale (në një udhëtim privat)

Fëmijët mund të marrin pjesë vetëm në udhëtime private. Ata duhet të kenë të paktën 15 vjeç.

Pyetje Konsumatori duhet të ketë kujdes

Përvoja e mëparshme, kushtet mjekësore, pesha, kërkesat dietike.

Bashkohuni me datën tonë të fillimit të udhëtimit fiks

DATAT E TRIPIT AKTIVITETI ÇMIMI HAPACESIRA E majtë
Prill 17, 2021 - Prill 17, 2021 E garantuar 50.00
e shitur
Prill 24, 2021 - Prill 24, 2021 E garantuar 50.00
e shitur
Çmimi nga
50.00 Per I rritur
Shto udhëtarët
I rritur
50.00 Për Adult
Ne përdorim cookies për t'ju dhënë përvojën më të mirë.