• info@activealbania.com
  • +355675000097
  • ОБВРСКА ЗА ПРАВА НА КОВИД-19. Прочитајте повеќе за нашата подобрена флексибилност
  • тука

Уникатни искуства за Adventureубителите на авантурите

РЕЗЕРВИРАЈТЕ СВОЕ ПАТУВАЕ: ПОГЛЕДНЕТЕ ДОСТАПНИ ТУРИ И ДАТУМИ!

маска 1

Авантури

Фшати Душман Скадар

8 НОTSИ - АЛБАНИЈА - Н. МАКЕДОНИЈА

Спаси сплав, див камп и планинарење во Западен Балкан

Искусете го најдоброто од Албанија и Северна Македонија по копно и вода во текот на епската недела на авантура.

Голема турнеја по скриен скапоцен камен во Европа во Албанија

15 НОTSЕВА - АЛБАНИЈА

Голема турнеја по скриен скапоцен камен во Европа во Албанија

Откријте ја авантуристичката, мистериозна, нескротлива Албанија на овој двонеделен одмор.

пешачење поминува албански проколнати планини во валбона

12 дена - АЛБАНИЈА - КОСОВО - Н. МАКЕДОНИЈА

Пакувајте сплав, патека и циклус низ Западен Балкан

Откријте еден од скриените скапоцени камења во Европа додека бегате од цивилизацијата во Албанија, Косово и Северна Македонија преку веслање, трекинг и возење велосипед.

Планината Језерца

7 дена - АЛБАНИЈА

Пешачење по проклетите планини

Откријте ја авантуристичката, мистериозна, нескротлива Албанија на овој двонеделен одмор.

преку -dinarica cvrsnica

9 дена - АЛБАНИЈА - - косово - ЦРНА ГОРА

Пакувајте сплав и патека по патеката Вина Динарика низ Албанија, Косово и Монтегро

Откријте едно од скриените чуда на Европа додека пешачите низ Албанија, Косово и Црна Гора и сплавувате на огромното езеро Скадар.

Охридско Езеро

4 дена - АЛБАНИЈА - Н. МАКЕДОНИЈА

Спасувајте сплав и пешачење околу запишаното УНЕСКО во Охридското езеро

Истражете едно од најстарите езера во светот и еден од најуникатните извори на биодиверзитет во Европа преку долг викенд на рафтинг и пешачење.

Дестинации

Албанска ривиера

Албански

Ривиера

Албански Алпи

Откријте

Алпите

Берат албанија

УНЕСКО

Наследство

Не најдовте турнеја што одговара на вашите очекувања?

Контактирајте не за нарачан празник

ОБЕДЕТЕ СЕ
АЛБАНИЈА

Во популарната култура, Албанија е обоена како рај за насилници, криминалци и гангстери. Иако разбираме дека перцепцијата може да создаде добри филмови, како што е Taken (2008), тоа е целосно невистинито! Во реалноста, Албанија е прекрасно и неверојатно безбедно место за посета и живеење.

Затоа ја започнавме оваа кампања за лично да се жалиме на славниот актер на Такен, г-дин Лиам Нисон. Погледнете го видеото и придружете ни се со потпишување на петицијата да го однесеме г-н Нисон во Албанија и да бидеме зафатени од нејзината убава природа, гостопримливост и вечни традиции. Потпишете ја петицијата.

СПРЕМЕНИ ДА СЕ ЗЕМАТЕ?

Репродукција на видео
Репродукција на видео

Зошто нас?

Компанија
може да верувате

Поддржано од

Лого на УСАИД
Значка за член на АТТА
tripadvisor сертификат за извонредност
Избор на патници Tripadvisor
Гарантирана безбедна каса

Најнови статии.

Активна Албанија
Објавено од Активна Албанија
28 јуни 2021 година
Активна Албанија
Објавено од Активна Албанија
22 јуни 2021 година
Ние користиме колачиња за да ви овозможиме најдобро искуство.