• info@activealbania.com
  • +355675000097
  • ОБВРСКА ЗА ПРАВА НА КОВИД-19. Прочитајте повеќе за нашата подобрена флексибилност
  • тука

Уникатни искуства за Adventureубителите на авантурите

РЕЗЕРВИРАЈТЕ СВОЕ ПАТУВАЕ: ПОГЛЕДНЕТЕ ДОСТАПНИ ТУРИ И ДАТУМИ!

маска 1

Авантури

Фшати Душман Скадар

8 НОTSИ - АЛБАНИЈА - Н. МАКЕДОНИЈА

Спаси сплав, див камп и планинарење во Западен Балкан

Искусете го најдоброто од Албанија и Северна Македонија по копно и вода во текот на епската недела на авантура.

Голема турнеја по скриен скапоцен камен во Европа во Албанија

15 НОTSЕВА - АЛБАНИЈА

Голема турнеја по скриен скапоцен камен во Европа во Албанија

Откријте ја авантуристичката, мистериозна, нескротлива Албанија на овој двонеделен одмор.

пешачење поминува албански проколнати планини во валбона

12 дена - АЛБАНИЈА - КОСОВО - Н. МАКЕДОНИЈА

Пакувајте сплав, патека и циклус низ Западен Балкан

Откријте еден од скриените скапоцени камења во Европа додека бегате од цивилизацијата во Албанија, Косово и Северна Македонија преку веслање, трекинг и возење велосипед.

Планината Језерца

7 дена - АЛБАНИЈА

Пешачење по проклетите планини

Откријте ја авантуристичката, мистериозна, нескротлива Албанија на овој двонеделен одмор.

преку -dinarica cvrsnica

9 дена - АЛБАНИЈА - - косово - ЦРНА ГОРА

Пакувајте сплав и патека по патеката Вина Динарика низ Албанија, Косово и Монтегро

Откријте едно од скриените чуда на Европа додека пешачите низ Албанија, Косово и Црна Гора и сплавувате на огромното езеро Скадар.

Охридско Езеро

4 дена - АЛБАНИЈА - Н. МАКЕДОНИЈА

Спасувајте сплав и пешачење околу запишаното УНЕСКО во Охридското езеро

Истражете едно од најстарите езера во светот и еден од најуникатните извори на биодиверзитет во Европа преку долг викенд на рафтинг и пешачење.

Дестинации

Албанска ривиера

Албански

Ривиера

Албански Алпи

Откријте

Алпите

Берат албанија

УНЕСКО

Наследство

Не најдовте турнеја што одговара на вашите очекувања?

Контактирајте не за нарачан празник

ОБЕДЕТЕ СЕ
АЛБАНИЈА

Во популарната култура, Албанија е обоена како рај за насилници, криминалци и гангстери. Иако разбираме дека перцепцијата може да создаде добри филмови, како што е Taken (2008), тоа е целосно невистинито! Во реалноста, Албанија е прекрасно и неверојатно безбедно место за посета и живеење.

Затоа ја започнавме оваа кампања за лично да се жалиме на славниот актер на Такен, г-дин Лиам Нисон. Погледнете го видеото и придружете ни се со потпишување на петицијата да го однесеме г-н Нисон во Албанија и да бидеме зафатени од нејзината убава природа, гостопримливост и вечни традиции. Потпишете ја петицијата.

СПРЕМЕНИ ДА СЕ ЗЕМАТЕ?

Репродукција на видео
Репродукција на видео

Зошто нас?

Компанија
може да верувате

Поддржано од

Лого на УСАИД
Амели
Амели
2020-08-27
Супер искуство Nous sommes partis avec Dani, un super shuffer (et cestest plutôt appréciable en Albanie) vraiment très sympa! Sur place Komi (le guide local) nous a emmener (presque sans nous perdre entre la gauche / la droite / десно / лево / drejte / ...) dans des endroits magnifiques, des montagnes à perte de vue, des plages paradisiaques,. .. Ça vaut vraiment le détour !! На ажурирање на академските терени на Албанија, леснотиите на локацијата се по цена на почетно работење! D'ailleurs si vous passez dans les montagnes de Tomorr il vous faudra absolument goûter le Raki de Petrit! (побарувачка од Коми) L'Albanie не плаќа величествено! Le kayak, la randonnée, le canyon et la plongée étaient de très belles experiiences et je les recommande vivement! PS: Ne partez pas sans Komi, ça serait beaucoup moins drôle!
Кетрин К.
Кетрин К.
2020-08-18
Исклучок за јеу Superbe randonnée à pied dans ms canyons d'Osumi avec нашиот најдобар водич Коми Пренди avec qui nous avons passé une superbe journalée!
ДатоБатуми
ДатоБатуми
2020-03-20
Одлична услуга и неверојатна природа Ние сме група пријатели од Батуми - Грузија. Ние поминуваме 8 дена во Албанија и нашите 4 дена беа со Активна Албанија. Многу добра услуга, неверојатни богати активности на отворено и пријателски работи. Ви благодарам многу за вашите активности ...
Естебан З.
Естебан З.
2020-03-20
Неверојатно искуство во рафтинг Активна Албанија ја наоѓам за време на планирањето на моето патување во Албанија. Јас и мојата девојка ја направивме оваа прошетка и рафтинг во кањонот Осуми. Беше навистина неверојатно. Резервирав сите преку Интернет. Нивниот одговор и комуникација беа само совршени. Нивното мени за активности беше богато, а ценовникот беше супер пријателски расположен. Ако сте пар на природата на отворено, дефинитивно треба да ги пронајдете!
Али П.
Али П.
2020-03-06
Сценографија што воодушевува дури во февруари! Активна Албанија организираше 4-дневни активности за годишно повлекување на вработените (9 гости). Ова покачување до планината Томор дефинитивно беше врв. Блерина и нејзиниот тим организираа одлични возила 4х4, пешачка патека со спектакуларна глетка и вкусен пикник. Едвај чекаме да се вратиме и да го пробаме нивното рафтинг искуство! Природната убавина на Албанија ги надмина нашите очекувања. Активна Албанија би била нашата препорака број еден за секоја активна авантура во земјата и дефинитивно би резервирале повторно со нив.
Замира
Замира
2019-09-20
Најдобри празници во Албанија Направив резервирање во последен момент со Активна Албанија преку нивната веб-страница, без да знам што да очекувам од неоткриената Албанија. Имав фантастични денови. Запознав неколку прекрасни локални водичи, уживајќи во секој ден од авантуристичката турнеја. Храната беше многу вкусна и секој се грижеше за нас секој момент. Овие момци се толку талентирани и таква инспирација. Се радувам на нашата следна авантура. Силно се препорачува!
Дамиен Б.
Дамиен Б.
2019-08-21
Фантастично патување, со фантастични водичи! Коми (наш локален водич) беше многу забавна и нè натера да се чувствуваме пријатно од самиот почеток. Тој пристигна на време во нашиот хотел со насмевка (честа тема во Активна Албанија). Возевме во климатизиран автомобил околу 1,5 часот до кањонот. Ова патување беше убаво растурено од постојките на патот. Јас нема да го расипам изненадувањето, но тие се многу автентични и ви даваат одличен увид во некои од историјата и приказните на Албанија. Самиот кањон беше прекрасен и имаше нешто за секого, без оглед на возраста и способноста. Застанавме и под водопадите што паднаа во реката - многу забавно! Имаше многу скокови на патот (опционално), а исто така и делови од кои можевте да лебдите на грб и да се опуштите. Канцеларијата не извести точно што да очекуваме и што да донесеме пред да пристигнеме и тие навистина добро ги пренесоа овие информации. Ви благодарам многу за ова автентично искуство, со локални и пријателски водичи! Дефинитивно ќе се вратиме да пробаме други активности со Активна Албанија.
SueLanvers
SueLanvers
2019-08-05
Гранд Кањон во Албанија We made a Canyon Hiking Tour on the Osumi river in late July 2019. The landscape is absolutely breathtaking. Our guide was a very sympathetic young man who spoke good english. The tour was done according to our individual wishes. If we wanted to enjoy jumping from a rock into the river once again, we had all the time in the world to do so. Our guide was phantastic with our 8-year-old son. Although they did not have a language they could share, he made friends with him immediately and led him safely through the Canyon. We had a great day, loads of fun and enjoyed aswome nature. Not to forget about our driver who took us through all the serpentines very safely and smoothly. I am glad, that we made this organised tour. (We usually prefer to explore things ourselves.) Because otherwise we would not have enjoyed the Canyon in the way we did. You would not swim in a river where you do not know the current between 200m high side walls and you probabely also would not jump from serveral meter high rocks into water, if you are not told it is safe and deep enough 😉
Еги_Бендо
Еги_Бендо
2019-08-01
Патување кое го одзема здивот низ недопрената природа! Штета е што како локален жител никогаш не сум го истражувал овој дел од мојата земја. Благодарение на Активна Албанија, имав шанса да ја збогатам перцепцијата за албанскиот пејзаж додека рафтирав по кањоните Осуми. Ова е задолжително искуство доколку го посетувате монументалниот град Берат!
Значка за член на АТТА
tripadvisor сертификат за извонредност
Избор на патници Tripadvisor
Гарантирана безбедна каса

Најнови статии.

Активна Албанија
Објавено од Активна Албанија
јуни 14, 2021
Активна Албанија
Објавено од Активна Албанија
јуни 8, 2021
Активна Албанија
Објавено од Активна Албанија
26 мај 2021 година
Ние користиме колачиња за да ви овозможиме најдобро искуство.