• info@activealbania.com
  • +355675000097
  • COVID-19 REFUND COMMITMENT. Read more about our enhanced flexibility
  • ketu

Përvoja unike për entuziastët e aventurave

REZERVONI UDHETIMIN TUAJ: SHIKONI TURET DHE DATAT!

maskë 1

Aventurat

Fshati Dushman Shkoder

8 Netë - SHQIPëRI - N. MAQEDONI

Pack Rafting, Camping dhe shëtitje në Ballkanin Perëndimor

Përjetoni më të mirën e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut nga toka dhe uji gjatë një jave epike aventureske.

Nga

€1100

Turi i Madh i Shqipërise  <br/> Europe's Hidden Gem

15 Netë - SHQIPëRI

Turi i Madh i Shqipërise
Europe's Hidden Gem

Zbuloni Shqipërinë aventureske, misterioze, të zbutur, në këto dy javë pushime.

Nga

€1700

shëtitje malet e mallkuara shqiptare kalon valbona

12 ditë - SHQIPëRI - KOSOVë - N. MAQEDONI

Pack Rafting, Hiking dhe Shetitje me Biçiklete në të gjithë Ballkanin Perëndimor

Zbuloni një prej gurëve të çmuar të fshehur në Evropë ndërsa i shpëtoni civilizimit në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut përmes vozitjes, trekking dhe çiklizmit.

Nga

€2100

Mali Jezerca

7 ditë - SHQIPëRI

Hiking në Malet e Nemuna

Zbuloni Shqipërinë aventureske, misterioze, të zbutur, në këto dy javë pushime.

Nga

€850

përmes -dinarica cvrsnica

9 ditë - SHQIPRëRI - kosovë - Mali i Zi

Paketoni Raft dhe Udhëtoni Shtegun Via Dinarica në të gjithë Shqipërinë, Kosovën dhe Montengro

Zbuloni një nga mrekullitë e fshehura të Evropës ndërsa shëtisni nëpër Shqipëri, Kosovë dhe Mal të Zi dhe lundroni në liqenin e madh të Skadarit.

Nga

€1350

Liqeni i Ohrit

4 ditë - SHQIPRëI - N. MAQEDONI

Paketoni trap dhe shëtitje rreth liqenit të Ohrit të shënuar nga UNESCO

Eksploroni një nga liqenet më të vjetër në botë dhe një nga burimet më unike të biodiversitetit në Evropë përmes një fundjave të gjatë rafting dhe hiking.

Nga

€490

Destinacionet

Rivierë shqiptare

Shqiptare

Rivierë

Alpet shqiptare

Zbuloni

Alpet

Shqiperia e Beratit

UNESCO

TRASHIGIMIA

A nuk gjetët ndonjë turne që përputhej me pritjet tuaja?

Na kontaktoni për pushime të bëra me porosi

Rrembehu NGA
SHQIPERIA

Në kulturën popullore, Shqipëria është ngjyrosur si një strehë për banditë, kriminelë dhe gangsterë. Ndërsa e kuptojmë se perceptimi mund të bëjë për filma të mirë, si Taken (2008), është plotësisht e pavërtetë! Në realitet, Shqipëria është një vend i bukur dhe tepër i sigurt për t’u vizituar dhe jetuar.

Kjo është arsyeja pse ne kemi filluar këtë fushatë për t'i bërë thirrje personalisht aktorit të famshëm të Taken, z. Liam Neeson. Shikoni videon dhe bashkohuni me ne duke nënshkruar peticionin për ta çuar Z. Neeson në Shqipëri dhe Të Rrembehet nga natyra e saj e bukur, mikpritja dhe traditat e përjetshme. Nënshkruani peticionin.

A jeni gati të Rrembeheni?

Luaj Video
Luaj Video

Pse ne?

Një kompani
që mund ti besoni

Mbeshtetur nga

Logoja e USAID
Amélie
Amélie
2020-08-27
Përvojë madhështore Nous sommes partis avec Dani, un super shofer (dhe plotësimi i vlerësueshëm në Albanie) vraiment très sympa! Vendi i Komi (le udhëzojë lokale) nous a emmener (presque sans nous perdre entre la gauche / la droite / djathtas / majtas / drejte / ...) dans des endroits magnifiques, des montagnes à perte de vue, des plages paradisiaques,. .. Ça vaut vraiment le détour !! Në një rikontré des Albanais très accueillants, les plats locaux quilils nous ont préparés étaient délicieux! D'ailleurs si vous passez dans les montagnes de Tomorr il vous faudra absolument goûter le Raki de Petrit! (kërkohet nga Komi) L'Albanie nuk paguan madhështore! Le kajak, la randonnée, le canyon et la plongée étaient de très belles expériences dhe je les recommande vivement! PS: Ne partez pas sans Komi, ça serait beaucoup moins drôle!
Catherine K
Catherine K
2020-08-18
Lieu përjashtim Superbon randonnée à pied dans ms canyons d'Osumi avec udhëzuesi ynë më i mirë Komi Prendi avec qui nous avons passé une superbe journalée!
DatoBatumi
DatoBatumi
2020-03-20
Shërbim i Madh dhe Natyrë e Mrekullueshme Ne jemi grup miqsh nga Batumi - Georgia. Ne kalojmë 8 ditë në Shqipëri dhe 4 ditët tona ishin me Active Albania. Shërbim shumë i mirë, aktivitete të mahnitshme të pasura në natyrë dhe gjëra miqësore. Faleminderit shumë për aktivitetet tuaja ...
Esteban Z
Esteban Z
2020-03-20
Përvojë e mahnitshme Rafting Unë gjej Active Albania gjatë planifikimit të udhëtimit tim në Shqipëri. Unë dhe shoqja ime vajzë bëmë këtë Ecje në Kanion të Osumit dhe Rafting. Ishte vërtet e mahnitshme. I prenotova të gjitha në internet. Përgjigja dhe komunikimi i tyre ishte thjesht i përsosur. Menuja e aktivitetit të tyre ishte e pasur dhe lista e çmimeve ishte super miqësore. Nëse jeni çift natyre në natyrë patjetër duhet t’i gjeni!
Ali P
Ali P
2020-03-06
Pamje të lë pa frymë edhe në shkurt! Active Albania organizoi 4 ditë aktivitete për tërheqjen vjetore të stafit tonë (9 të ftuar). Kjo rritje në malin Tomor ishte padyshim pika kryesore. Blerina dhe ekipi i saj organizuan automjete të shkëlqyera 4x4, një rrugë hiking me pamje spektakolare dhe një piknik të shijshëm. Mezi presim të kthehemi dhe të provojmë përvojën e tyre të rafting! Bukuria natyrore e Shqipërisë tejkaloi pritjet tona. Active Albania do të ishte rekomandimi ynë numër një për çdo aventurë aktive në vend dhe patjetër që do të bënim një libër përsëri me ta.
Zamira
Zamira
2019-09-20
Pushimet më të mira në Shqipëri Unë bëra një rezervim të minutës së fundit me Active Albania përmes faqes së tyre të internetit, pa ditur se çfarë të presim nga Shqipëria e pazbuluar. Kam kaluar ditë fantastike. Takova disa guida të mrekullueshme lokale, duke shijuar çdo ditë të turneut aventuresk. Ushqimi ishte shumë i shijshëm dhe të gjithë kujdeseshin për ne çdo moment. Këta njerëz janë kaq të talentuar dhe një frymëzim i tillë. Presim aventurën tonë të radhës. Shumë e rekomanduar!
Damien B
Damien B
2019-08-21
Udhëtim fantastik, me guida fantastike! Komi (udhëzuesi ynë lokal), ishte aq shumë argëtues dhe na bëri të ndihemi rehat që nga fillimi. Ai arriti në kohë në hotelin tonë me një buzëqeshje (një temë e zakonshme në Active Albania). Ne u drejtuam në një makinë të kondicionuar për rreth 1.5 orë në kanion. Ky udhëtim u prish bukur nga ndalesat gjatë rrugës. Nuk do ta prish befasinë, por ato janë shumë autentike dhe ju japin një pasqyrë të shkëlqyer të historisë dhe historive të Shqipërisë. Vetë kanioni ishte i bukur dhe kishte diçka për të gjithë, pavarësisht nga mosha apo aftësia. Ne gjithashtu qëndruam nën ujëvarat që ranë në lumë - shumë kënaqësi! Kishte shumë kërcime gjatë rrugës (opsionale) dhe gjithashtu pjesë ku thjesht mund të notonit në shpinë dhe të relaksoheni. Zyra na trego saktësisht se çfarë të presim dhe çfarë të sjellim para se të mbërrijmë dhe ata i komunikuan këto informacione vërtet mirë. Faleminderit shumë për këtë përvojë autentike, me guida lokale dhe miqësore! Ne patjetër do të kthehemi të provojmë aktivitete të tjera me Active Albania.
SueLanvers
SueLanvers
2019-08-05
Grand Canyon në Shqipëri Ne bëmë një turne hiking në kanion në lumin Osumi në fund të korrikut 2019. Peisazhi është absolutisht befasues. Udhëzuesi ynë ishte një djalë shumë i dashur, i cili fliste mirë anglisht. Turneu u bë sipas dëshirave tona individuale. Nëse do të donim të kënaqeshim duke u hedhur nga një shkëmb në lumë edhe një herë, do të kishim gjithë kohën në botë për ta bërë këtë. Udhëzuesi ynë ishte fantastik me djalin tonë 8-vjeçar. Megjithëse ata nuk kishin një gjuhë që mund të ndanin, ai u miqësua menjëherë me të dhe e udhëhoqi të sigurt nëpër Kanion. Kemi kaluar një ditë të shkëlqyeshme, shumë argëtim dhe kemi shijuar natyrën e bukur. Për të mos harruar shoferin tonë i cili na kaloi nëpër të gjitha gjarpërinjtë shumë sigurt dhe pa probleme. Jam i kënaqur që bëmë këtë turne të organizuar. (Zakonisht preferojmë t'i eksplorojmë gjërat vetë.) Përndryshe nuk do të kishim shijuar Kanionin siç bëmë. Ju nuk do të notonit në një lumë ku nuk e dini rrymën midis 200 m të lartë anësorë dhe gjithashtu nuk do të hidheni nga shkëmbinjtë e lartë me metër servral në ujë, nëse nuk ju thuhet se është mjaft i sigurt dhe i thellë 😉
Egi_Bendo
Egi_Bendo
2019-08-01
Udhëtim befasues përmes natyrës së paprekur! Suchshtë për të ardhur keq që si vendas nuk kisha eksploruar kurrë këtë pjesë të vendit tim. Falë Active Albania, pata mundësinë të pasuroj perceptimin tim për peisazhin shqiptar ndërsa bëj raft përgjatë Kanioneve të Osumit. Kjo është një përvojë e domosdoshme nëse vizitoni qytetin monumental të Beratit!
Shenja Anëtare e ATTA
çertifikata e përsosmërisë tripadvisor
Zgjedhja e Udhëtarëve Tripadvisor
Blerja e Sigurt e Garantuar
Ne përdorim cookies për t'ju dhënë përvojën më të mirë.