• info@activealbania.com
  • +355675000097
  • ОБВРСКА ЗА ПРАВА НА КОВИД-19. Прочитајте повеќе за нашата подобрена флексибилност
  • тука
Значка „Ковид“ PNG 300x300 2

Уникатни искуства за Adventureубителите на авантурите

РЕЗЕРВИРАЈТЕ СВОЕ ПАТУВАЕ: ПОГЛЕДНЕТЕ ДОСТАПНИ ТУРИ И ДАТУМИ!

маска 1

Авантури

Фшати Душман Скадар

8 НОTSИ - АЛБАНИЈА - Н. МАКЕДОНИЈА

Спаси сплав, див камп и планинарење во Западен Балкан

Искусете го најдоброто од Албанија и Северна Македонија по копно и вода во текот на епската недела на авантура.

Од

€1100

Голема турнеја по скриен скапоцен камен во Европа во Албанија

15 НОTSЕВА - АЛБАНИЈА

Голема турнеја по скриен скапоцен камен во Европа во Албанија

Откријте ја авантуристичката, мистериозна, нескротлива Албанија на овој двонеделен одмор.

Од

€1700

пешачење поминува албански проколнати планини во валбона

12 дена - АЛБАНИЈА - КОСОВО - Н. МАКЕДОНИЈА

Пакувајте сплав, патека и циклус низ Западен Балкан

Откријте еден од скриените скапоцени камења во Европа додека бегате од цивилизацијата во Албанија, Косово и Северна Македонија преку веслање, трекинг и возење велосипед.

Од

€2100

Планината Језерца

7 дена - АЛБАНИЈА

Пешачење по проклетите планини

Откријте ја авантуристичката, мистериозна, нескротлива Албанија на овој двонеделен одмор.

Од

€850

Празник во Албанија

9 дена - АЛБАНИЈА - - косово - ЦРНА ГОРА

Пакувајте сплав и патека по патеката Вина Динарика низ Албанија, Косово и Монтегро

Откријте едно од скриените чуда на Европа додека пешачите низ Албанија, Косово и Црна Гора и сплавувате на огромното езеро Скадар.

Од

€1350

Охридско Езеро

4 дена - АЛБАНИЈА - Н. МАКЕДОНИЈА

Спасувајте сплав и пешачење околу запишаното УНЕСКО во Охридското езеро

Истражете едно од најстарите езера во светот и еден од најуникатните извори на биодиверзитет во Европа преку долг викенд на рафтинг и пешачење.

Од

€490

Дестинации

Албанска ривиера

Албански

Ривиера

Албански Алпи

Откријте

Алпите

Берат албанија

УНЕСКО

Наследство

Не најдовте турнеја што одговара на вашите очекувања?

Контактирајте не за нарачан празник

ОБЕДЕТЕ СЕ
АЛБАНИЈА

Во популарната култура, Албанија беше обоена како рај за насилници, криминалци и гангстери. Иако разбираме дека перцепцијата може да направи за добри филмови, како што се Taken (2008), тоа е целосно невистинито! Во реалноста, Албанија е прекрасно и неверојатно безбедно место за посета и живеење. Затоа ја започнавме оваа кампања за лично да му се допаднеме на славниот актер Такин, г -дин Лијам Нисон. Погледнете го видеото и придружете ни се со потпишување на петицијата за да го однесете г -дин Нисон во Албанија и да ве фати неговата прекрасна природа, гостопримливост и вечни традиции. Потпишете ја петицијата.

Репродукција на видео
Репродукција на видео

СПРЕМЕНИ ДА СЕ ЗЕМАТЕ?

Зошто нас?

Компанија
може да верувате

партнери 1
Значка за член на ATTA хоризонтална 300x87 1
151 1516770 свети Мајкл полициски службеник за молитва штикли за визир загарантирана значка за безбедно наплата 1

Најнови статии.

Активна Албанија
Објавено од Активна Албанија
16 јануари 2022 година
Активна Албанија
Објавено од Активна Албанија
30 ноември 2021 година
Активна Албанија
Објавено од Активна Албанија
30 ноември 2021 година
Ние користиме колачиња за да ви овозможиме најдобро искуство.