• info@activealbania.com
  • +355675000097
  • COVID-19 REFUND COMMITMENT. Read more about our enhanced flexibility
  • ketu
Shenja Covid PNG 300x300 2

Përvoja unike për entuziastët e aventurave

REZERVONI UDHETIMIN TUAJ: SHIKONI TURET DHE DATAT!

maskë 1

Aventurat

Fshati Dushman Shkoder

8 Netë - SHQIPëRI - N. MAQEDONI

Pack Rafting, Camping dhe shëtitje në Ballkanin Perëndimor

Përjetoni më të mirën e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut nga toka dhe uji gjatë një jave epike aventureske.

Nga

€1100

Turi i Madh i Shqipërise  <br/> Europe's Hidden Gem

15 Netë - SHQIPëRI

Turi i Madh i Shqipërise
Europe's Hidden Gem

Zbuloni Shqipërinë aventureske, misterioze, të zbutur, në këto dy javë pushime.

Nga

€1700

shëtitje malet e mallkuara shqiptare kalon valbona

12 ditë - SHQIPëRI - KOSOVë - N. MAQEDONI

Pack Rafting, Hiking dhe Shetitje me Biçiklete në të gjithë Ballkanin Perëndimor

Zbuloni një prej gurëve të çmuar të fshehur në Evropë ndërsa i shpëtoni civilizimit në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut përmes vozitjes, trekking dhe çiklizmit.

Nga

€2100

Mali Jezerca

7 ditë - SHQIPëRI

Hiking në Malet e Nemuna

Zbuloni Shqipërinë aventureske, misterioze, të zbutur, në këto dy javë pushime.

Nga

€850

përmes -dinarica cvrsnica

9 ditë - SHQIPRëRI - kosovë - Mali i Zi

Paketoni Raft dhe Udhëtoni Shtegun Via Dinarica në të gjithë Shqipërinë, Kosovën dhe Montengro

Zbuloni një nga mrekullitë e fshehura të Evropës ndërsa shëtisni nëpër Shqipëri, Kosovë dhe Mal të Zi dhe lundroni në liqenin e madh të Skadarit.

Nga

€1350

Liqeni i Ohrit

4 ditë - SHQIPRëI - N. MAQEDONI

Paketoni trap dhe shëtitje rreth liqenit të Ohrit të shënuar nga UNESCO

Eksploroni një nga liqenet më të vjetër në botë dhe një nga burimet më unike të biodiversitetit në Evropë përmes një fundjave të gjatë rafting dhe hiking.

Nga

€490

Destinacionet

Rivierë shqiptare

Shqiptare

Rivierë

Alpet shqiptare

Zbuloni

Alpet

Shqiperia e Beratit

Unesco

Trashëgimisë

A nuk gjetët ndonjë turne që përputhej me pritjet tuaja?

Na kontaktoni për pushime të bëra me porosi

Rrembehu NGA
SHQIPERIA

Në kulturën popullore, Shqipëria është ngjyrosur si një parajsë për banditë, kriminelë dhe gangsterë. Ndërsa ne e kuptojmë se perceptimi mund të bëjë për filma të mirë, si Taken (2008), është krejtësisht e pavërtetë! Në realitet, Shqipëria është një vend i bukur dhe tepër i sigurt për të vizituar dhe jetuar. Kjo është arsyeja pse ne kemi filluar këtë fushatë për t'i bërë thirrje personalisht aktorit të famshëm Taken, Z. Liam Neeson. Shikoni videon dhe bashkohuni me ne duke nënshkruar peticionin për të çuar z. Neeson në Shqipëri dhe për t'u marrë nga natyra e tij e bukur, mikpritja dhe traditat e përjetshme. Nënshkruani peticionin.

A jeni gati të Rrembeheni?

Luaj Video
Luaj Video

Pse ne?

Një kompani
që mund ti besoni

Mbeshtetur nga

Logoja e USAID
Shenja Anëtare e ATTA
çertifikata e përsosmërisë tripadvisor
Zgjedhja e Udhëtarëve Tripadvisor
Blerja e Sigurt e Garantuar
Ne përdorim cookies për t'ju dhënë përvojën më të mirë.