...
  • info@activealbania.com
  • +355675000097
  • ОБВРСКА ЗА ПРАВА НА КОВИД-19. Прочитајте повеќе за нашата подобрена флексибилност
  • тука

Голема турнеја по скриен скапоцен камен во Европа во Албанија - 15 дена

Изработка на пакувања / пешачење / нуркање / дегустација на вино / посета на културата на УНЕСКО / Посета на бункер / рафтинг

Голема турнеја по скриен скапоцен камен во Европа во Албанија

Откријте ја авантуристичката, мистериозна, нескротлива Албанија на овој двонеделен одмор.

Сончево 128

Времетраење

15 дена

Група луѓе

ГОЛЕМИНА НА ГРУПА

До 14 лица

Сместување

СМЕСТУВАЕ

Хотел / Кампување / Куќа за гости

Локација Ш

СОБА ЗА СОСТАНОЦИ

Меѓународен аеродром во Тирана

Сезона Ш

СЕЗОНА

Март - ноември

2

ТЕШКА

Умерен

Потребно е претходно искуство со пешачење.

Од

€2700

Споделете ја оваа турнеја
Преносливи депозити

Откажете до 31 ден пред поаѓањето и ние ќе го пренесеме вашиот депозит на кредит за идна резервација.

Кликнете на „види ги промените“ за специфични совети за патувања во Форин Офис, плус какви било измени во патувањето и дополнителни безбедносни мерки, како резултат на КОВИД-19.

Ознаки за локацијата / регионот

Регионот е разновиден пејзаж на нерамни ридови, високи карпи и бесконечно, тркалачко земјоделско земјиште. Медитеранската клима е совршена за одгледување грозје и други овошја. Тоа е идеално место да излезете од победената патека и да имате уникатно балканско искуство.

Суштински информации

Визи: Албанија и Северна Македонија
Не е потребна виза за повеќето националности, вклучувајќи ги носителите на пасош во Велика Британија, повеќето други националности на ЕУ, САД, Канада, Австралија и Нов Зеланд.
Вакцинации: Албанија и Северна Македонија
Нема специфични ризици по здравјето.

Компанија на која можете да и верувате

Значка за трговско здружение за авантури 1 196x300 1
tripadvisor 1
Избор на патници Tripadvisor
Гарантирана безбедна каса
Фотографија
Како е тоа?
  • Што е вклучено
  • Доаѓање таму
  • Храна и сместување
  • Маршрута
  • Листа за пакување
  • Најчесто поставувани прашања

Стручни, пријателски водичи, англиски говорни водичи.

Хотел и куќа за гости.

Природна, свежа храна.

Превоз со џип, миниван

Овозможено е сè што ви треба за рафтинг и пешачење.

Храната во нашиот регион е многу разновидна и во голема мера е под влијание на нејзините соседни земји. Тоа е срдечно и здраво, обично се базира на месо и зеленчук, сезонски и се добива локално. Популарните јадења вклучуваат мисирка, јагнешко или коза Першеш, служено со локален леб познат како Кулац, пита со месо и праз направена со тенка печива наречена Бајрек, Мусака, Ајвар и свежо уловена риба служена во медитерански стил. Јадењата од риба често се ароматизираат со бел оцет. Многу јадења се служат со вино од еден од локалните лозја.

хотелски тредијата гег тоск
ДЕН 1

ХОТЕЛ ТРАДИТА
Скадар, Албанија
икона на мапи на Google 1580992464 e1611649152621 Погледнете ја мапата
Лого на ТА примарно e1611649607743

хани кол џони
2 ДЕН

Куќа за гости Кол oniони
Валбоне, Албанија
икона на мапи на Google 1580992464 e1611649152621 Погледнете ја мапата
Лого на ТА примарно e1611649607743

куќа за гости мола
3 ДЕН

Куќа за гости Мола
Тет, Албанија
икона на мапи на Google 1580992464 e1611649152621 Погледнете ја мапата
Лого на ТА примарно e1611649607743

одлично место за трошење
4 ДЕН

Mrizi i Zanave Agroturizem
Леже, Албанија
икона на мапи на Google 1580992464 e1611649152621 Погледнете ја мапата
Лого на ТА примарно e1611649607743

Бујтина Кодикет
5 ДЕН

Бујтина Кодикет
Берат, Албанија
икона на мапи на Google 1580992464 e1611649152621 Погледнете ја мапата
Лого на ТА примарно e1611649607743

Бујтина Кодикет
5 и 6 ДЕН

Бујтина Кодикет
Берат, Албанија
икона на мапи на Google 1580992464 e1611649152621 Погледнете ја мапата
Лого на ТА примарно e1611649607743

хотелска болоња
7 ДЕН

Хотел Болоња
Волоре, Албанија
икона на мапи на Google 1580992464 e1611649152621 Погледнете ја мапата
Лого на ТА примарно e1611649607743

Саранда Порт Албанија
8 ДЕН

Хотел со 3 везди
Саранда, Албанија
икона на мапи на Google 1580992464 e1611649152621 Погледнете ја мапата

Пермет Албанија
9 ДЕН


Пермет, Албанија
икона на мапи на Google 1580992464 e1611649152621 Погледнете ја мапата

Пермет Албанија
10 ДЕН

Хотел 3 *
Пермет, Албанија
икона на мапи на Google 1580992464 e1611649152621 Погледнете ја мапата

корче албанија
11 и 12 ДЕН

Корча, Албанија
икона на мапи на Google 1580992464 e1611649152621 Погледнете ја мапата

264593439
13 и 14 и 15 ДЕН

Гостинска куќа
Тирана, Албанија
икона на мапи на Google 1580992464 e1611649152621 Погледнете ја мапата