...
 • info@activealbania.com
 • +355675000097
 • ОБВРСКА ЗА ПРАВА НА КОВИД-19. Прочитајте повеќе за нашата подобрена флексибилност
 • тука

Рафтинг во дивата река Вјоса, Пермет

Рафтинг / Пермет

Рафтинг во дивата река Вјоса, Пермет

За сегашната активност, треба да го сакате отворено, да имате добра здравствена состојба и да се консултирате со лекар во текот на годината. Децата над пет години се многу добредојдени од јуни до ноември.

Сончево 128

Времетраење

1 дена

Група луѓе

ГОЛЕМИНА НА ГРУПА

Up to 30 people

Сместување

Типична класа на вода

2- 3

Локација Ш

СОБА ЗА СОСТАНОЦИ

Пермет

Сезона Ш

СЕЗОНА

Март - ноември

2

ТЕШКА

Умерен

Придружете се на патување со Активна Албанија со стручни водичи и поддржете го растот на авантуристичкиот туризам и на локалната економија на заедницата Вјоса. Зачувајте го синото срце на Европа. Вјоса нема брани!

Од

€60

Споделете ја оваа турнеја
Преносливи депозити

Откажете до 31 ден пред поаѓањето и ние ќе го пренесеме вашиот депозит на кредит за идна резервација.

Кликнете на „види ги промените“ за специфични совети за патувања во Форин Офис, плус какви било измени во патувањето и дополнителни безбедносни мерки, како резултат на КОВИД-19.

Рафтинг
Рафтинг во дивата река Вјоса
Монтин
Расипана природа
Кампување
Локален ручек
Ознаки за локацијата / регионот

Рафтинг на реката Вјоса, една од последните реки во Европа со слободен проток, е рафтинг од трета класа. Подгответе се за бранови до четири стапки и тесни премини што го испраќаат бродот треперлива и вода што блика по страните. Целиот тек на реката Вјоса во должина од 270 км е див и нескротлив и украсен со прекрасни кањони, плетени речни делови, острови и волови.

Суштински информации

Визи: Албанија и Северна Македонија
Не е потребна виза за повеќето националности, вклучувајќи ги носителите на пасош во Велика Британија, повеќето други националности на ЕУ, САД, Канада, Австралија и Нов Зеланд.
Вакцинации: Албанија и Северна Македонија
Нема специфични ризици по здравјето.

Компанија на која можете да и верувате

Значка за трговско здружение за авантури 1 196x300 1
tripadvisor 1
Избор на патници Tripadvisor
Гарантирана безбедна каса
Фотографија
Како е тоа?
 • Што е вклучено
 • Внимание
 • Најчесто поставувани прашања

Професионален сертифициран водич.
Опрема за рафтинг.
Опрема за прва помош.
Водоотпорна торба.
Оброци.

Цената за патување не вклучува кафе и каков било вид пијалок, освен вода. Haveе имате дополнителни активности (опционална турнеја) доколку ги изберете и веројатно ќе имате чувство како да ги фрлате своите водичи на крајот од чудесното патување, иако нема да треба да го вадите паричникот на секои неколку минути на вашиот Актив Авантуристичка турнеја во Албанија!

Бикини.
Многу спортско светло носење (кратки панталони и маица).
Сандали / патики за одење, силни и нелизгави.
Крем за заштита од сончева светлина.
Дополнителен пар под.
Дополнителен пар долги панталони, маица

Точка на средба - Пермет

Ние можеме да го организираме подигнувањето од кој било друг хотел или куќа за гости во Gjирокастра и од кој било друг град во Албанија на барање.

Должина на рафтинг патување

Превоз Пермет - река Вјоса - Пермет 1 - 1,5 час
Подготовка, упатства и спуштач 2,5 - 3,5 часа
Локален ручек 1 час

* Рафтинг патувањата во Албанија не обезбедуваат високо ниво на тешкотија, но секој посетител треба да размисли:

 • Возраст над 16-70 години (лица под 18 години мора да бидат придружени од возрасно лице.)
 • Да знае пливање
 • Бидете здрави и консултирајте се со докторот во текот на годината.
 • Имајте тежина не поголема од 100 кг

Во апсолутна смисла, лицето не треба да има болести и компликации следниве:

 • Срцева болест од секаков вид
 • Хипертензија
 • Излупете или изгубете чувство од каков било вид
 • Проблеми на 'рбетот и мускулниот систем кои ја намалуваат физичката можност за безбедност.
 • Проблеми со апаратот за дишење
 • Проблеми со нервите
 • Бременост
 • Проблеми со очите (тешка миопија, одвојување на мрежницата, глауком)
 • Бидете под влијание на фармацевтски лекови, лекови, алкохол.

Нема ограничувања на возраста и тежината за ниските нивоа: Класа II (јуни - ноември)

П Која ќе биде големината на групата?

Минимум 6 лица и максимум 14 лица.

П Барања за исхрана

Ве молиме, известете ни за сите диетални побарувања однапред, за да можеме да ги задоволиме овие.

ПВремето

Најдобри месеци за доживување на оваа турнеја се април-јуни и септември-ноември кога времето е топло и сончево, достигнувајќи температура од околу 30 степени.

П Минимална возраст (на приватно патување)

Децата можат да се приклучуваат само на приватни патувања. Треба да имаат најмалку 15 години.

П Клиентот треба да биде свесен за тоа

Претходно искуство, медицински состојби, тежина, диетални барања.

Цена од
60.00 Пер Возрасни
Додадете патници
Возрасни
60.00 По Adult
Ние користиме колачиња за да ви овозможиме најдобро искуство.