• info@activealbania.com
  • +355675000097
  • COVID-19 REFUND COMMITMENT. Read more about our enhanced flexibility
  • ketu

Hiking në malin Tomor - Dita 1

Hiking / mali Tomor

Hiking në malin Tomor

Hiking në Malin e Shenjtë të Tomor është një përvojë e mahnitshme. Mali i shenjtë i rajonit shpalos bukuritë e mëdha dhe një pamje unike të mjedisit të egër.

Diell 128

Kohëzgjatja

1 ditë

Grup njerëzish

Madhësia e GRUPIT

Deri në 14 persona

Akomodimi

AKOMODIMI

Turne ditor

Vendndodhja W

VEND TAKIMI

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës

Sezoni W

SEZONI

Gjatë gjithë vitit

2

VËSHTIRSI

I moderuar

Nuk kërkohet përvojë e mëparshme e shëtitjes.

Nga

€60

Ndani këtë turne
Depozitat e transferueshme

Anuloni deri në 31 ditë para nisjes dhe ne do të transferojmë depozitën tuaj në kredi për një rezervim në të ardhmen.

Klikoni 'shiko ndryshimet' për këshillat specifike të udhëtimit të Zyrës së Jashtme plus çdo ndryshim të udhëtimit dhe masa shtesë të sigurisë në vend, si rezultat i COVID-19.

Malin
Hiking në malin e Tomorr
Kampe
Vizitë e një shtëpie lokale në fshat
Pikat kryesore të vendndodhjes / rajonit

Jo shumë larg nga qendra e qytetit të Beratit, shtëpia antike e perëndive ilire, mali Tomor, ngrihet rreth 2416 metra mbi nivelin e detit. Mali është i famshëm për Parkun Kombëtar Tomori (Parku Kombëtar Mali I Tomorrit) por gjithashtu ka një rëndësi më të thellë, shpirtërore. Ky mal i shenjtë, i emëruar dhe i kryesuar në historinë e shqiptarëve nga Baba Tomor ose At Tomor, mbart një rëndësi të veçantë edhe tek shqiptarët e sotëm. Një tjetër nga traditat magjepsëse të vendit, Tomori ilustron shumë për frymën shqiptare.

Informacioni Thelbësor

Vizat: Shqipëria & Maqedonia e Veriut
Nuk kërkohet vizë për shumicën e kombësive, përfshirë mbajtësit e pasaportave në Mbretërinë e Bashkuar, shumicën e shtetësive të tjera të BE-së, SH.B.A., Kanadeze, Australiane dhe Zelandën e Re.
Vaksinimet: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut
Nuk ka rreziqe specifike shëndetësore.

Një kompani që mund t’i besoni

Shenja e Shoqatës Tregtare të udhëtimeve aventureske 1 196x300 1
tripadvisor 1
Zgjedhja e Udhëtarëve Tripadvisor
Blerja e Sigurt e Garantuar
Foto
Si është?
  • Çfarë përfshihet
  • Itinerar
  • FAQ-të

Udhëzues profesional
Transporti me SUV
Pajisjet e ndihmës së shpejtë
Llak kundër mushkonjave
Kokë e lehtë
Shishe uji (1,5 l)
Dreka për piknik

Tarifa e udhëtimit nuk përfshin kafe dhe çdo lloj pije përveç ujit. Do të keni pagesa shtesë nëse zgjidhni të provoni dhe ture apo aventura të tjera.

Çantë shpine.
Këpucë të përshtatshme. Këpucë për shëtitje.
Krem dielli, syze dielli dhe një kapelë.
Kamera
BONUS: Çanta e plehrave.

        20 Euro / person.

Udhëtim me fuoristradë në fshatin Qafe Dardhe (rreth 2 orë përfshirë ndalesa të shkurtra). Turi në shëtitje zgjat rreth 4 orë dhe është i disponueshëm për të gjithë (nuk kërkohen aftësi profesionale). Pas shëtitjes për rreth 2 orë do të vizitojmë kështjellën e malit të Tomorit ku do të kemi një drekë pikniku me produkte vendase. Se sa do të kthehemi dhe do të vizitojmë një familje vendase në fshatin Qaf Dardhe. Pas kësaj do të kthehemi për 1,5 orë deri në kantinën Alpeta ku do të shijojmë disa verëra lokale. Darka tradicionale ofrohet për një shtesë prej 20 Eur / person.

Pyetje Cila do të jetë madhësia e grupit?

Minimumi 6 persona dhe maksimumi 14 persona.

Pyetje Kërkesat dietike

Ju lutemi na tregoni paraprakisht për çdo kërkesë dietike që të mund t'i plotësojmë këto.

PyetjeMoti

Muajt më të mirë për të përjetuar këtë turne janë prilli deri në qershor dhe shtatori deri në nëntor kur koha është e ngrohtë dhe me diell, duke arritur temperatura rreth 30 gradë.

Pyetje Mosha minimale (në një udhëtim privat)

Fëmijët mund të marrin pjesë vetëm në udhëtime private. Ata duhet të kenë të paktën 15 vjeç.

Pyetje Konsumatori duhet të ketë kujdes

Përvoja e mëparshme, kushtet mjekësore, pesha, kërkesat dietike.

Çmimi nga
60.00 Per I rritur
Shto udhëtarët
I rritur
60.00 Për Adult
Ne përdorim cookies për t'ju dhënë përvojën më të mirë.