...
  • info@activealbania.com
  • +355675000097
  • COVID-19 REFUND COMMITMENT. Read more about our enhanced flexibility
  • ketu

Pack Raft, ngjitje ne mal dhe shëtitje në Evropën e fshehur - 8itë

Paketim / Hiking / Ngjitje

Pack Raft, ngjitje ne mal dhe shëtitje në Evropën e fshehur

Shpëtoni nga civilizimi dhe eksploroni malet, grykat dhe lumenjtë e një perlë të fshehur të Evropës.

Diell 128

Kohëzgjatja

8 ditë

Grup njerëzish

Madhësia e GRUPIT

Deri në 14 persona

Akomodimi

AKOMODIMI

Hotel / Shtëpi për mysafirë

Vendndodhja W

VEND TAKIMI

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës

Sezoni W

SEZONI

Mars - Nëntor

2

VËSHTIRSI

I moderuar

Asnjë përvojë rafting ose shëtitje nuk është e nevojshme, vetëm një nivel i arsyeshëm i aftësisë fizike dhe aftësia për të trajtuar 3-5 orë aktivitet në ditë.

Nga

€1360

Ndani këtë turne
Depozitat e transferueshme

Anuloni deri në 31 ditë para nisjes dhe ne do të transferojmë depozitën tuaj në kredi për një rezervim në të ardhmen.

Klikoni 'shiko ndryshimet' për këshillat specifike të udhëtimit të Zyrës së Jashtme plus çdo ndryshim të udhëtimit dhe masa shtesë të sigurisë në vend, si rezultat i COVID-19.

Malin
Ecni nëpër Malet e Nemuna
Rafting
packraft në lumenj të lirë kristalorë
Kampe
Ngjitni muret dhe grykat shkëmbore
Pikat kryesore të vendndodhjes / rajonit

Rajoni është një peizazh i larmishëm i kodrave të thyer, shkëmbinjve të lartë dhe tokës bujqësore të pafund, që lëkundet. Klima mesdhetare është perfekte për rritjen e rrushit dhe frutave të tjerë. Theshtë vendi ideal për të dalë nga rruga e rrahur dhe për të pasur një përvojë unike në Ballkan.

Informacioni Thelbësor

Vizat: Shqipëria & Kosova
Nuk kërkohet vizë për shumicën e kombësive, përfshirë mbajtësit e pasaportave në Mbretërinë e Bashkuar, shumicën e shtetësive të tjera të BE-së, SH.B.A., Kanadeze, Australiane dhe Zelandën e Re.
Vaksinimet: Shqipëria dhe Kosova
Nuk ka rreziqe specifike shëndetësore.

Një kompani që mund t’i besoni

Shenja e Shoqatës Tregtare të udhëtimeve aventureske 1 196x300 1
tripadvisor 1
Zgjedhja e Udhëtarëve Tripadvisor
Blerja e Sigurt e Garantuar
Foto
Si është?
  • Çfarë përfshihet
  • Duke arritur atje
  • Ushqim & Akomodim
  • Itinerar
  • Lista e paketimit
  • FAQ-të

Manualë ekspertë, miqësorë, anglishtfolës.

3 netë në një kabinë mali dhe 4 natë në hotele

Ushqim natyral, i fresket.

Ju do të transferoheni nga dhe në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës

Gjithçka që ju nevojitet për rafting paketimi dhe kampe ofrohet.

Ushqimi në rajonin tonë është shumë i larmishëm dhe ndikohet shumë nga vendet fqinje. Shtë i përzemërt dhe i shëndetshëm, zakonisht bazohet rreth mishit dhe perimeve, shumë prej të cilave janë sezonale dhe me burim lokal. Pjatat e njohura përfshijnë gjeldeti, qengji ose dhia Pershesh, i shërbyer me një bukë lokale të njohur si Kulac, një byrek me mish dhe djathë i bërë me pastë të hollë të quajtur Fli dhe peshq të kapur fllad shërbyer në një stil mesdhetar. Shumë pjata shërbehen me verë nga njëra nga vreshtat lokale.

Hotel Tradita
DITA 1 dhe 2

Hotel Tradita
Shkoder, Albania
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

Bujtina Jezerca
DITA 3 & 4 & 5

Bujtina Jezerca
Valbone, Shqipëri
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

Hotel Prizreni
DITA 6

Hotel Prizreni
Prizren, Kosovë
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

Hotel Prizreni
7 DITA


Rahovec, Kosovë
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën

Shkodra
Hotel Tradita
E mëparshme
Tjetra

DITA 1

Mbërritja në Aeroportin e Tiranës
Nisja për në Shkodër
Akomodimi në një hotel Tradita
19:30 Darka e mirëseardhjes

Liqeni i Shkodrës
Kalaja e Rozafës
E mëparshme
Tjetra

DITA 2

9:00 Mëngjesi
10:00 Rafting pako në liqenin e Shkodrës
12:30 Drekë me bazë peshku
17:00 Rritja e perëndimit të diellit në Kalanë e Rozafës
Mbrëmje e lirë për të eksploruar qytetin tuaj

Turne opsional: Vizitë e Fabrikës së Maskave të Artit në Venecia
Salloni i Arteve të Venecias Prodhim ekskluziv i maskave luksoze veneciane të përpunuara me dorë barok në manikyr letre dhe qeramike.

Udhëtim me Tragete
Lumi Valbona
Bujtina Jezerca
E mëparshme
Tjetra

3 DITA

7:00 Nisja për në Koman
9:00 Udhëtimi me traget për në Fierza dhe dreka e paketuar
14:00 Paketoni rafting në lumin Valbona
18:00  Akomodimi në Valbone, bujtina e Jezercës
19:30 Darka Tradicionale

Shëtitje në shëtitje

DITA 4

7:00 Mëngjesi
Ecje ditore e plotë në Valbona me drekë në një shtëpi mysafirësh
19:00 Darkë në bujtinë Jezerca

Maja e Jezercës

DITA 5

5:00 Mëngjesi
6:00 Ecje në Majën e Jezercës
Dreka e paketuar
19:00 Kthehu tek bujtina Jezerca dhe darka tradicionale

Gjakova
Prizreni
E mëparshme
Tjetra

DITA 6

7:00 Mëngjesi
8:00 Nisja për në Gjakovë
9:30 Turne në qytet
12:30 Dreka tipike
14:00 Mbërritja në Prizren dhe akomodimi në hotel Prizreni
15:00 Ecja drejt Kalasë, Gjurma e Gështenjave (3 orë)
19:00 Mbrëmje e lirë për të eksploruar qytetin tuaj.

Drin Kanyon

7 DITA

8:00 Mëngjesi
9:00 Paketoni rafting në Kanionin e Drinit të Bardhë
Drekë paketuar
17:00 Udhëtim për në Rahovec (40 min) dhe vizitë në kantinat e verës me darkë

Via Ferrata Prizren

DITA 8

9:00 Mëngjesi
10:00 Via ferrata Panorama në Prizren (2 orë)
Mirupafshim drekë
Kthehu tek Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës (3 orë)

Udhëzues profesional që flet anglisht
Transporti me SUV, minivan
Pajisjet e ndihmës së shpejtë
Akomodimi
Paketoni rafting dhe pajisje Camping
Transferimi në aeroport

Fluturimet nga dhe në pikën e takimit
Darka në ditën 2 & 6.
Çizme dhe shkopinj shëtitje, veshje personale.
Shpenzimet personale.
Sigurimi i udhëtimit.

Këpucë për shëtitje.
Xhaketë ose qeth në rast të motit të ftohtë ose me shi.
Kostum noti dhe peshqir.
Çantë shpine e vogël për bartjen e sendeve personale.
Mbrojtje nga dielli.

        30 Euro / person.

        45 Euro / person.

Pyetje Cila do të jetë madhësia e grupit?

Minimumi 6 persona dhe maksimumi 14 persona.

Pyetje Kërkesat dietike

Ju lutemi na tregoni paraprakisht për çdo kërkesë dietike që të mund t'i plotësojmë këto.

PyetjeMoti

Muajt më të mirë për të përjetuar këtë turne janë prilli deri në qershor dhe shtatori deri në nëntor kur koha është e ngrohtë dhe me diell, duke arritur temperatura rreth 30 gradë.

Pyetje Mosha minimale (në një udhëtim privat)

Fëmijët mund të marrin pjesë vetëm në udhëtime private. Ata duhet të kenë të paktën 15 vjeç.

Pyetje Konsumatori duhet të ketë kujdes

Përvoja e mëparshme, kushtet mjekësore, pesha, kërkesat dietike.

Udhëtime të ngjashme

Çmimi nga
1,360.00 Per I rritur
Shto udhëtarët