• info@activealbania.com
  • +355675000097
  • COVID-19 REFUND COMMITMENT. Read more about our enhanced flexibility
  • ketu

Ekspedita e Rafting-ut në Gjurmën e Lartë Scardus - 6itë

Paketimi / Hiking / Kampingu i Egër / UNESCO e renditur liqenin e Ohrit

Ekspedita e Rafting-ut në Gjurmën e Lartë Scardus

U nisëm në një fundjavë të gjatë ndërsa vozisnim dhe bënim kamping nën yjet përreth liqenit të Ohrit të listuar nga UNESCO

Diell 128

Kohëzgjatja

6 ditë

Grup njerëzish

Madhësia e GRUPIT

Deri në 14 persona

Akomodimi

AKOMODIMI

Kampe

Vendndodhja W

VEND TAKIMI

Aeroporti i Ohrit

Sezoni W

SEZONI

Mars - Nëntor

2

VËSHTIRSI

I moderuar

Nuk nevojitet asnjë përvojë rafting ose shëtitje, vetëm një nivel i arsyeshëm i aftësisë fizike dhe aftësia për të trajtuar 4-7 orë aktivitet në ditë.

Nga

€750

Ndani këtë turne
Depozitat e transferueshme

Anuloni deri në 31 ditë para nisjes dhe ne do të transferojmë depozitën tuaj në kredi për një rezervim në të ardhmen.

Klikoni 'shiko ndryshimet' për këshillat specifike të udhëtimit të Zyrës së Jashtme plus çdo ndryshim të udhëtimit dhe masa shtesë të sigurisë në vend, si rezultat i COVID-19.

Rafting
Paketoni rafting në Ohër
Kampe
Kamp i egër nën yje
Malin
Ecje transnacionale midis kulturave dhe traditave autentike
Pikat kryesore të vendndodhjes / rajonit

Rajoni është një peizazh i larmishëm i kodrave të thyer, shkëmbinjve të lartë dhe tokës bujqësore të pafund, që lëkundet. Klima mesdhetare është perfekte për rritjen e rrushit dhe frutave të tjerë. Theshtë vendi ideal për të dalë nga rruga e rrahur dhe për të pasur një përvojë unike në Ballkan.

Informacioni Thelbësor

Vizat: Shqipëria & Maqedonia e Veriut
Nuk kërkohet vizë për shumicën e kombësive, përfshirë mbajtësit e pasaportave në Mbretërinë e Bashkuar, shumicën e shtetësive të tjera të BE-së, SH.B.A., Kanadeze, Australiane dhe Zelandën e Re.
Vaksinimet: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut
Nuk ka rreziqe specifike shëndetësore.

Një kompani që mund t’i besoni

Shenja e Shoqatës Tregtare të udhëtimeve aventureske 1 196x300 1
tripadvisor 1
Zgjedhja e Udhëtarëve Tripadvisor
Blerja e Sigurt e Garantuar
Foto
Si është?
  • Çfarë përfshihet
  • Duke arritur atje
  • Ushqim & Akomodim
  • Itinerar
  • Lista e paketimit
  • FAQ-të

Manualë ekspertë, miqësorë, anglishtfolës.

Kampe

Ushqim natyral, i fresket.

Merrni nga Tirana dhe niseni për në Aeroportin e Ohrit

Gjithçka që ju nevojitet për rafting paketimi dhe kampe ofrohet.

Ushqimi në rajonin tonë është shumë i larmishëm dhe ndikohet shumë nga vendet fqinje. Shtë i përzemërt dhe i shëndetshëm, zakonisht bazohet rreth mishit dhe perimeve, shumica e të cilave janë sezonale dhe me burim lokal. Shumë pjata shërbehen me verë nga njëra nga vreshtat lokale.

Tushemisht
DITA 1

Bujtinë
Tushemisht, Shqipëri
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën

Ohri
DITA 2

Bujtinë
Ohri, Maqedonia N.
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën

Zjarr kampi
3 DITA

Camp Fire
Trepejca, N.Macedonia

Galicica
DITA 4

Zjarr kampi
Parku Kombëtar Galicica, N. Maqedoni
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën

Ohri
DITA 5

Bujtinë
Ohri, Maqedonia N.
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën

Pogradeci
Tushemisht
E mëparshme
Tjetra

DITA 1 - Arritja

Mbërritja në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës
Transporti në Pogradec dhe akomodimi në një bujtinë në Tushemisht
18:00 Përgatitni pajisjet dhe paketoni ingranazhet për ekspeditë
20:00 Darkë e shijshme me produkte natyrale

Drilon
Ohri
E mëparshme
Tjetra

DITA 2 - Paketoni rafting në Drilon

7:00 Mëngjesi
8:00 Transferimi në Drilon
9:00 Filloni aventurën e rafting
12:30 Drekë lokale me bazë peshku
14:00 2 orë të tjera rafting pako
16:00 Transporti për në Ohër
18:00 Akomodimi në një shtëpi mysafirësh
19:30 Darkë tradicionale

Trepejca

3 DITA - Paketoni rafting në Liqenin e Ohrit

8:00 Mëngjesi
9:00 Filloni të vozisni për në fshatin Trpejca
12:30 Dreka e paketuar
16:00 Ndërtoni kampingun dhe përgatisni darkën

Galicica

DITA 4 - Ecja në Parkun Kombëtar

8:00 Mëngjesi
9:00 Nisja për në pikën fillestare për të udhëtuar në Parkun Kombëtar Galicica
12:30 Dreka e paketuar
16:00 Ndërtoni kampingun dhe përgatisni darkën afër një kasolle mali

Ohri

5 DITA - Paketa rafting në Ohër

8:00 Mëngjesi
9:00 Transferoni në pikën fillestare të rafting-ut
11:00 Paketoni rafting për në Ohër
12:30 Dreka e paketuar
15:00 Transferimi në bujtinë
19:30 Darka Tradicionale

DITA 6-Mirupafshim

9:00 Mëngjesi
9:00 Transferimi në aeroportin e Ohrit dhe koha për tu thënë lamtumirë.

Udhëzues profesional që flet anglisht
Transporti me SUV, minivan
Pajisjet e ndihmës së shpejtë
Akomodimi
Transferimi në aeroport

Fluturimet nga dhe në pikën e takimit
Çizme dhe shkopinj shëtitjeje.
Çdo shpenzim personal siç janë pijet
Veshje të përshtatshme për shëtitje

Këpucë për shëtitje.
Xhaketë ose qeth në rast të motit të ftohtë ose me shi.
Kostum noti dhe peshqir.
Çantë shpine e vogël për bartjen e sendeve personale.
BONUS: Çanta e plehrave.

        30 Euro / person.

        45 Euro / person.

Pyetje Cila do të jetë madhësia e grupit?

Minimumi 6 persona dhe maksimumi 14 persona.

Pyetje Kërkesat dietike

Ju lutemi na tregoni paraprakisht për çdo kërkesë dietike që të mund t'i plotësojmë këto.

PyetjeMoti

Muajt më të mirë për të përjetuar këtë turne janë prilli deri në qershor dhe shtatori deri në nëntor kur koha është e ngrohtë dhe me diell, duke arritur temperatura rreth 30 gradë.

Pyetje Mosha minimale (në një udhëtim privat)

Fëmijët mund të marrin pjesë vetëm në udhëtime private. Ata duhet të kenë të paktën 15 vjeç.

Pyetje Konsumatori duhet të ketë kujdes

Përvoja e mëparshme, kushtet mjekësore, pesha, kërkesat dietike.

Çmimi nga
750.00 Per I rritur
Shto udhëtarët
I rritur
750.00 Për Adult
Ne përdorim cookies për t'ju dhënë përvojën më të mirë.