• info@activealbania.com
  • +355675000097
  • COVID-19 REFUND COMMITMENT. Read more about our enhanced flexibility
  • ketu

Paketoni Raft dhe Ecni në të gjithë Ballkanin Perëndimor - 12itë

Paketimi / Hiking / Camping

Paketoni Raft dhe Ecni në të gjithë Ballkanin Perëndimor

Vozis, udhëtoni dhe flini në peizazhe që nuk keni mundësi të humbni! Përjetoni qoshe të paprekura të Ballkanit Perëndimor.

Diell 128

Kohëzgjatja

12 ditë

Grup njerëzish

Madhësia e GRUPIT

Deri në 14 persona

Akomodimi

AKOMODIMI

Hotel / Kamping / Shtëpi Vizitorësh

Vendndodhja W

VEND TAKIMI

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës

Sezoni W

SEZONI

Mars - Nëntor

2

VËSHTIRSI

I moderuar

Nuk është e nevojshme asnjë përvojë rafting ose shëtitje, vetëm një nivel i arsyeshëm i aftësisë fizike dhe aftësia për të trajtuar 4-7 orë aktivitet në ditë.

Nga

€1,900

Ndani këtë turne
Depozitat e transferueshme

Anuloni deri në 31 ditë para nisjes dhe ne do të transferojmë depozitën tuaj në kredi për një rezervim në të ardhmen.

Klikoni 'shiko ndryshimet' për këshillat specifike të udhëtimit të Zyrës së Jashtme plus çdo ndryshim të udhëtimit dhe masa shtesë të sigurisë në vend, si rezultat i COVID-19.

Rafting
Paketoni rafting në liqenin e Skadarit
Kampe
Kamp i egër nën yje
Malin
Dy vende, 65 km pamje mahnitëse, një aventurë e mahnitshme
Pikat kryesore të vendndodhjes / rajonit

Rajoni është një peizazh i larmishëm i kodrave të thyer, shkëmbinjve të lartë dhe tokës bujqësore të pafund, që lëkundet. Klima mesdhetare është perfekte për rritjen e rrushit dhe frutave të tjerë. Theshtë vendi ideal për të dalë nga rruga e rrahur dhe për të pasur një përvojë unike në Ballkan.

Informacioni Thelbësor

Vizat: Shqipëria & Maqedonia e Veriut
Nuk kërkohet vizë për shumicën e kombësive, përfshirë mbajtësit e pasaportave në Mbretërinë e Bashkuar, shumicën e shtetësive të tjera të BE-së, SH.B.A., Kanadeze, Australiane dhe Zelandën e Re.
Vaksinimet: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut
Nuk ka rreziqe specifike shëndetësore.

Një kompani që mund t’i besoni

Shenja e Shoqatës Tregtare të udhëtimeve aventureske 1 196x300 1
tripadvisor 1
Zgjedhja e Udhëtarëve Tripadvisor
Blerja e Sigurt e Garantuar
Foto
Si është?
  • Çfarë përfshihet
  • Duke arritur atje
  • Ushqim & Akomodim
  • Itinerar
  • Lista e paketimit
  • FAQ-të

Manualë ekspertë, miqësorë, anglishtfolës.

Hotel, Kampe dhe Bujtina

Ushqim natyral, i fresket.

Ju do të transferoheni nga Tirana dhe në Aeroportin e Podgoricës

Gjithçka që ju nevojitet për rafting paketimi dhe kampe ofrohet.

Ushqimi në rajonin tonë është shumë i larmishëm dhe ndikohet shumë nga vendet fqinje. Shtë i përzemërt dhe i shëndetshëm, zakonisht bazohet rreth mishit dhe perimeve, shumica e të cilave janë sezonale dhe me burim lokal. Enët popullore përfshijnë gjelin e detit, qengjin ose dhinë Pershesh, Kačamak me kajmak dhe peshq të kapur fllad, të shërbyer në një stil mesdhetar. Shumë pjata shërbehen me verë nga njëra nga vreshtat lokale.

Hotel Tradita
DITA 1

Hotel Tradita
Shkoder, Albania
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

Shkodra
DITA 2

Hotel
Shkoder, Albania
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën

Shtëpi në fermë Agora
3 DITA

Camping në shtëpi në fermë Agora
Koman, Shqipëri
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

Valbona
DITA 4

Kasolle mali
Valbona, Shqipëri
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën

Theth Albania
DITA 5

Bujtinë
Theth, Albania
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën

Shkodra
DITA 6

Hotel
Shkoder, Albania
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën

Art Apartamenti Minic
DITA 7 & 8 & 9

Art Apartamenti Minic
Kolasin, Mali i Zi
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

Apartamentet Lazar dhe Mila
DITA 10 & 11

Apartamente Lazar dhe Mila
RAZVRŠJE, Mali i Zi
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

Shkodra

DITA 1

Mbërritja në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës
Vizitë e qytetit të Shkodrës nëse e lejon koha
20:00 Akomodimi dhe darka mikpritëse në hotelin Tradita

Shkodra

DITA 2

8:00 Mëngjesi
9:00 Rafting pako në liqenin e Shkodrës
12:30 Drekë me bazë peshku
15:00 Rafting tjetër 5 km ose mbrapa
18:00 Mbrëmje e lirë për të eksploruar qytetin tuaj.

Koman
Shtëpi në fermë Agora
E mëparshme
Tjetra

3 DITA

8:00 Mëngjesi
9:00 Nisja për në Koman
Paketoni Rafting në Liqenin e Komanit
12:30 Drekë me bazë peshku
Kampim dhe darkë nën yjet në shtëpi në fermë Agora.

Fierza
Valbona
E mëparshme
Tjetra

DITA 4

8:00 Mëngjesi
9:00 Udhëtim me traget për në Fierze
12:00 Mbërritja në Valbona dhe akomodimi në një kasolle mali
12:30 Dreka lokale
15:00 Hiking pasdite në Valbona

Theth

DITA 5

5:00 Mëngjesi i hershëm
6:00 Valbona në Theth Pass
12:30 Dreka e paketuar
15:00 Mbërritja në Theth dhe akomodimi në një shtëpi për mysafirë
19:00 Darkë tradicionale

Shkodra

DITA 6

8:00 Mëngjesi
9:00 Vizitë e fshatit Theth
12:00 Nisja për në Shkodër me një ndalesë për një drekë lokale në Nderlyse
Mbrëmje e lirë në qytetin e Shkodrës.

Kolasin
Moraca Kanyon
E mëparshme
Tjetra

7 DITA

9:00 Mëngjesi
10:00 Nisja për në Kolasin
12:00 Ndalesë në kanionin Moraca dhe drekë lokale
15:00 Akomodimi në Kolasin në Art Apartment Minic
19:00 Darka

Mali Bjelasica

DITA 8

9:00 Mëngjesi
10:00 Hiking në malin Bjelasica
12:30 Dreka në shtëpi e bëri në kasollet e barinjve
14:00 Edhe dy orë shëtitje
18:00 Kthehu te Kolasin
Mbrëmje e lirë

Crna Glava

DITA 9

7:00 Mëngjesi
8:00 Nisja në Samitin e Crna Glava (7-8 orë shëtitje)
12:30 Dreka e bërë në shtëpi në male
17:00 Kthehu te Kolasin
Mbrëmje e lirë

Liqeni Biogradsko
Parku Kombëtar Durmitor
Kanion Tara
E mëparshme
Tjetra

DITA 10

8:00 Mëngjesi
9:00 Nisja për në malin Lica
11:00 Paketoni rafting në Liqenin Biogradsko
13:00 Dreka lokale
15:00 Transferimi në Parkun Kombëtar Durmitor
16:00 Vizitë në Kanionin e Tara, ura Djurdjevica Tara
18:00 Akomodimi dhe darka lokale në Lazar dhe Mila

Liqeni i Durmitorit

DITA 11

8:00 Mëngjesi
9:00 Hiking dhe Pack rafting në të tre liqenet Durmitor
19:00 Mirupafshim darkë

12 DITA

8:00 Mëngjesi
Transferimi në Aeroportin e Podgoricës (3 orë)
Koha per te thene mirupafshim

Udhëzues profesional që flet anglisht.
Transporti me SUV, minivan.
Pajisjet e ndihmës së shpejtë
Akomodimi
Pajisjet për aktivitete në natyrë.
Vaktet e ushqimit

Darka në ditën 2, 6 dhe 8.
Çizme dhe shkopinj shëtitjeje.
Çdo shpenzim personal siç janë pijet.
Sigurimi i Udhëtimit.

Këpucë për shëtitje.
Xhaketë ose qeth në rast të motit të ftohtë ose me shi.
Kostum noti dhe peshqir.
Çantë shpine e vogël për bartjen e sendeve personale.
Kamera
Mbrojtje nga dielli

        30 Euro / person.

        45 Euro / person.

Pyetje Cila do të jetë madhësia e grupit?

Minimumi 6 persona dhe maksimumi 14 persona.

Pyetje Kërkesat dietike

Ju lutemi na tregoni paraprakisht për çdo kërkesë dietike që të mund t'i plotësojmë këto.

PyetjeMoti

Muajt më të mirë për të përjetuar këtë turne janë prilli deri në qershor dhe shtatori deri në nëntor kur koha është e ngrohtë dhe me diell, duke arritur temperatura rreth 30 gradë.

Pyetje Mosha minimale (në një udhëtim privat)

Fëmijët mund të marrin pjesë vetëm në udhëtime private. Ata duhet të kenë të paktën 15 vjeç.

Pyetje Konsumatori duhet të ketë kujdes

Përvoja e mëparshme, kushtet mjekësore, pesha, kërkesat dietike.

Çmimi nga
1,900.00 Per I rritur
Shto udhëtarët
I rritur
1,900.00 Për Adult
Ne përdorim cookies për t'ju dhënë përvojën më të mirë.