...
  • info@activealbania.com
  • +355675000097
  • COVID-19 REFUND COMMITMENT. Read more about our enhanced flexibility
  • ketu

Hiking në Malet e Nemuna - 7itë

Paketimi / Hiking / Snorkeling / Provë e Verërave / Vizitat e Kulturës në UNESCO / Vizita e Bunkerit / Rafting

Hiking në Malet e Nemuna

Zbuloni Shqipërinë aventureske, misterioze, të zbutur, në këto dy javë pushime.

Diell 128

Kohëzgjatja

7 dite

Grup njerëzish

Madhësia e GRUPIT

Deri në 14 persona

Akomodimi

AKOMODIMI

Hotel / Kamping / Shtëpi Vizitorësh

Vendndodhja W

VEND TAKIMI

Tiranaa

Sezoni W

SEZONI

Maj-tetor

2

VËSHTIRSI

I moderuar

Kërkohet përvojë e mëparshme e shëtitjes.

Nga

€850

Ndani këtë turne
Depozitat e transferueshme

Anuloni deri në 31 ditë para nisjes dhe ne do të transferojmë depozitën tuaj në kredi për një rezervim në të ardhmen.

Klikoni 'shiko ndryshimet' për këshillat specifike të udhëtimit të Zyrës së Jashtme plus çdo ndryshim të udhëtimit dhe masa shtesë të sigurisë në vend, si rezultat i COVID-19.

Pikat kryesore të vendndodhjes / rajonit

Republika e Shqipërisë është një vend malor dhe i gjelbër që vetëm tani shfaqet në radarët e shumë udhëtarëve. Laku i Alpeve Shqiptare është një nga përvojat tona më të mëdha në Alba-nia. Ky është një udhëtim vajtje-ardhje shtatë ditësh që kombinon një udhëtim spektakolar me traget dhe ecje fantastike ditësh midis fshatrave të largëta malorë që kanë vendosur në hartë malësitë misterioze të veriut të Shqipërisë.

Një kompani që mund t’i besoni

Shenja e Shoqatës Tregtare të udhëtimeve aventureske 1 196x300 1
tripadvisor 1
Zgjedhja e Udhëtarëve Tripadvisor
Blerja e Sigurt e Garantuar
Foto
Si është?
  • Çfarë përfshihet
  • Duke arritur atje
  • Ushqim & Akomodim
  • Itinerar
  • Lista e paketimit
  • FAQ-të

Manualë ekspertë, miqësorë, anglishtfolës.

Hotel dhe Bujtinë.

Ushqim natyral, i fresket.

Transporti me SUV, minivan

Çdo gjë që ju nevojitet për shëtitje është dhënë.

Udhëtimi juaj fillon në skajet në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës, ku do të takoni udhëzuesin Active Albania.

Ushqimi në rajonin tonë është shumë i larmishëm dhe ndikohet shumë nga vendet fqinje. Shtë i përzemërt dhe i shëndetshëm, zakonisht i bazuar në mish dhe perime, sezonal dhe me burim lokal. Pjatat më të njohura përfshijnë gjel deti, qengji, ose pershesh dhie, të shërbyer me një bukë lokale të njohur si Kulac, një byrek me mish dhe presh të bërë me një pastë të hollë të quajtur Byrek, Musaka, Ajvar dhe peshq të kapur fllad shërbyer në një stil mesdhetar. Enët e peshkut shpesh aromatizohen me uthull të bardhë. Shumë pjata shërbehen me verë nga një prej vreshtave lokale.

hotel tradita geg tosk
DITA 1

HOTEL TRADITA
Shkoder, Albania
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

hani kol gjoni
DITA 2

Bujtinë Kol Gjoni
Valbone, Shqipëri
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

shtëpi mysafirësh molla
3 DITA

Shtëpia e miqve Molla
Theth, Albania
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

një vend i mrekullueshëm për të shpenzuar
DITA 4

Mrizi i Zanave Agroturizem
Lezhe, Albania
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

Bujtina Kodiket
DITA 5

Bujtina Kodiket
Berat, Shqipëri
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

Bujtina Kodiket
DITA 6

Bujtina Kodiket
Berat, Shqipëri
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

hotel Bolonja
7 DITA

Hotel Bolonja
Vlorë, Shqipëri
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

Valbona
Prizreni
E mëparshme
Tjetra

DITA 1

Takim me guidën lokale në Tiranë dhe nisja për në Valbona. Pas 2 orësh vozitje, drekë lokale dhe një pushimi të shkurtër në qytetin e bukur të Prizrenit, Kosovë. Pas rreth 2 orësh akomodim me makinë në hotel. Darkë tradicionale.

Alpet shqiptare

DITA 2

Mëngjesi Gjatë pasdites do të vizitojmë Asherushën e Shosha, fabrika për kaçurrela 120-vjeçare “burimi më i madh në Ballkan. Rreth 2 orë rritje. Dreka për piknik. Darka lokale.

Kukaj

3 DITA

Mëngjesi Hiking në majën Rozi 2500m, dhe në varësi të grupit ne mund të ecim në 1400 metra ose më shumë. ne do të takojmë familjen Ramen dhe nipërit e mbesat e tyre, do të dëgjojmë historitë e tyre. Dreka lokale
2 deri në 3 orë më shumë duke ecur rreth 600 m duan të shkojnë më tej në piramidën 18 “2100 m” midis Shqipërisë dhe kufirit të Malit të Zi; Darka në lagjen Kukaj. Një shtëpi dhe një fshat shumë piktoresk i livadhit të thatë.

Valbona
Theth
E mëparshme
Tjetra

DITA 4

Duke ecur përgjatë luginës deri në ujëvarë dhe mundësia për të ecur deri në vitin 1800 ku mund të shijojmë pamjen e luginës së Thethit dhe Valbonës. Dreka në kafe Simoni 1400 m të lartë, ku ka burime të lumit Valbona. Gjatë kthimit, ndalemi në lagjen Ngjelaj ku takojmë vendasit. Darka lokale.

Jezerca

DITA 5

Ne po jetojmë herët në mëngjes për të arritur në samitin e Alpeve Shqiptare, Jezerca. Ne u nisëm në një lartësi prej 1050 m mbi nivelin e detit për të arritur në majën e Jezercës, 2694 m. Hiking "Mbretëresha e Alpeve Shqiptare", do të jetë trofeu i aventurës tuaj alpine në Shqipëri. Në majë të malit panorama është unike. Aty gjendet edhe një fletore në të cilën alpinistët shkruajnë emrat e tyre. Dreka për piknik.

Liqeni i Xhemës
Bajram Curri
Kalaja e Krujës
E mëparshme
Tjetra

DITA 6

Mëngjesi Vizitë në liqenin e Xhemës dhe një ndalesë në Bujan në shtëpinë muzeale të Mic Sokolit, heroit kombëtar. Aty do të shohim kullat tipike. Dreka në Bajram Curri. Udhëtimi me traget për në Koman në 1 pasdite
Transport me minibus dhe drekë në qytetin historik të Krujës. Transporti dhe akomodimi në Tiranë në hotel dhe Kopsht Mozaiku. Darkë tradicionale në Mullixhiu.

Tirane
Bunk'Art
E mëparshme
Tjetra

7 DITA

Mëngjesi Vizitë në qendrën e qytetit të Tiranës dhe BUNK'ART 2. Vizitoni agroturizmin Gjepali dhe klasat e gatimit me shefin e kuzhinës. Nisja për në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës dhe koha për tu thënë lamtumirë.

Udhëzues profesional që flet anglisht.
Transporti me SUV, minivan.
Pajisjet e ndihmës së shpejtë
Akomodimi
Llak kundër mushkonjave.
Vaktet e ushqimit

Fluturime nga dhe nga Tirana.
Sigurimi ndërkombëtar i udhëtimit.
Çdo shpenzim personal siç janë pijet përveç ujit.
Këshillimi opsional për udhëheqësin.
Çdo send që nuk përmendet specifikisht në program.

Çantë shpine.
Veshja e duhur.
Këpucë.
Krem dielli, syze dielli dhe kapelë
Kamera
BONUS: Çanta e plehrave

        40 Euro / person.

        45 Euro / person.

Pyetje Cila do të jetë madhësia e grupit?

Minimumi 6 persona dhe maksimumi 14 persona.

Pyetje Kërkesat dietike

Ju lutemi na tregoni paraprakisht për çdo kërkesë dietike që të mund t'i plotësojmë këto.

PyetjeMoti

Muajt më të mirë për të përjetuar këtë turne janë prilli deri në qershor dhe shtatori deri në nëntor kur koha është e ngrohtë dhe me diell, duke arritur temperatura rreth 30 gradë.

Pyetje Mosha minimale (në një udhëtim privat)

Fëmijët mund të marrin pjesë vetëm në udhëtime private. Ata duhet të kenë të paktën 15 vjeç.

Pyetje Konsumatori duhet të ketë kujdes

Përvoja e mëparshme, kushtet mjekësore, pesha, kërkesat dietike.

Udhëtime të ngjashme