...
  • info@activealbania.com
  • +355675000097
  • COVID-19 REFUND COMMITMENT. Read more about our enhanced flexibility
  • ketu

Turi i Madh i Shqipërise
Europe's Hidden Gem - 15itë

Paketimi / Hiking / Snorkeling / Provë e Verërave / Vizitat e Kulturës në UNESCO / Vizita e Bunkerit / Rafting

Turi i Madh i Shqipërise
Europe's Hidden Gem

Zbuloni Shqipërinë aventureske, misterioze, të zbutur, në këto dy javë pushime.

Diell 128

Kohëzgjatja

15 ditë

Grup njerëzish

Madhësia e GRUPIT

Deri në 14 persona

Akomodimi

AKOMODIMI

Hotel / Kamping / Shtëpi Vizitorësh

Vendndodhja W

VEND TAKIMI

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës

Sezoni W

SEZONI

Mars - Nëntor

2

VËSHTIRSI

I moderuar

Kërkohet përvojë e mëparshme e shëtitjes.

Nga

€2700

Ndani këtë turne
Depozitat e transferueshme

Anuloni deri në 31 ditë para nisjes dhe ne do të transferojmë depozitën tuaj në kredi për një rezervim në të ardhmen.

Klikoni 'shiko ndryshimet' për këshillat specifike të udhëtimit të Zyrës së Jashtme plus çdo ndryshim të udhëtimit dhe masa shtesë të sigurisë në vend, si rezultat i COVID-19.

Pikat kryesore të vendndodhjes / rajonit

Rajoni është një peizazh i larmishëm i kodrave të thyer, shkëmbinjve të lartë dhe tokës bujqësore të pafund, që lëkundet. Klima mesdhetare është perfekte për rritjen e rrushit dhe frutave të tjerë. Theshtë vendi ideal për të dalë nga rruga e rrahur dhe për të pasur një përvojë unike në Ballkan.

Informacioni Thelbësor

Vizat: Shqipëria & Maqedonia e Veriut
Nuk kërkohet vizë për shumicën e kombësive, përfshirë mbajtësit e pasaportave në Mbretërinë e Bashkuar, shumicën e shtetësive të tjera të BE-së, SH.B.A., Kanadeze, Australiane dhe Zelandën e Re.
Vaksinimet: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut
Nuk ka rreziqe specifike shëndetësore.

Një kompani që mund t’i besoni

Shenja e Shoqatës Tregtare të udhëtimeve aventureske 1 196x300 1
tripadvisor 1
Zgjedhja e Udhëtarëve Tripadvisor
Blerja e Sigurt e Garantuar
Foto
Si është?
  • Çfarë përfshihet
  • Duke arritur atje
  • Ushqim & Akomodim
  • Itinerar
  • Lista e paketimit
  • FAQ-të

Manualë ekspertë, miqësorë, anglishtfolës.

Hotel dhe Bujtinë.

Ushqim natyral, i fresket.

Transporti me SUV, minivan

Gjithçka që ju nevojitet për rafting dhe hiking është dhënë.

Ushqimi në rajonin tonë është shumë i larmishëm dhe ndikohet shumë nga vendet fqinje. Shtë i përzemërt dhe i shëndetshëm, zakonisht i bazuar në mish dhe perime, sezonal dhe me burim lokal. Pjatat më të njohura përfshijnë gjel deti, qengji, ose pershesh dhie, të shërbyer me një bukë lokale të njohur si Kulac, një byrek me mish dhe presh të bërë me një pastë të hollë të quajtur Byrek, Musaka, Ajvar dhe peshq të kapur fllad shërbyer në një stil mesdhetar. Enët e peshkut shpesh aromatizohen me uthull të bardhë. Shumë pjata shërbehen me verë nga një prej vreshtave lokale.

hotel tradita geg tosk
DITA 1

HOTEL TRADITA
Shkoder, Albania
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

hani kol gjoni
DITA 2

Bujtinë Kol Gjoni
Valbone, Shqipëri
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

shtëpi mysafirësh molla
3 DITA

Shtëpia e miqve Molla
Theth, Albania
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

një vend i mrekullueshëm për të shpenzuar
DITA 4

Mrizi i Zanave Agroturizem
Lezhe, Albania
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

Bujtina Kodiket
DITA 5

Bujtina Kodiket
Berat, Shqipëri
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

Bujtina Kodiket
DITA 5 & 6

Bujtina Kodiket
Berat, Shqipëri
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

hotel Bolonja
7 DITA

Hotel Bolonja
Vlorë, Shqipëri
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën
Logoja e AT-së e1611649607743

Saranda Port Albania
DITA 8

Hotel me 3 yje
Sarandë, Shqipëri
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën

permet Albania
DITA 9


Përmet, Shqipëri
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën

permet Albania
DITA 10

Hotel 3 *
Përmet, Shqipëri
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën

korce albania
DITA 11 dhe 12

Korça, Albania
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën

264593439
DITA 13 & 14 & 15

Bujtinë
Tiranë, Shqipëri
ikona e hartave google 1580992464 e1611649152621 Shikoni Hartën

Shkodra
Fshati Shiroka
E mëparshme
Tjetra

DITA 1 - Paketoni rafting liqenin e Shkodrës

Mbërritja në aeroportin e Tiranës. Takim me udhëzuesin lokal. Nisja për në Shkodër. Dreka lokale e liqenit të peshkut në fshatin Shiroke dhe 2 orë rafting në liqenin e Shkodrës. Mbërritja në Shkodër dhe akomodimi në hotel. Gjatë pasdites do të vizitojmë Shëtitoren e Shkodrës dhe do të shijojmë një darkë tradicionale.
Koman
Fshati Valbona
Liqeni Xhema
E mëparshme
Tjetra

DITA 2 - Eksplorimi i fjordeve spektakolare të Komanit

Udhëtim me Tragete | Fshati Fjerze | Fshati Valbona | Shëtitje në shëtitje

Mëngjesi i Hershëm (6: 00-7: 00). Largimi për në Koman. Një udhëtim spektakolar me traget në Fjordet Shqiptare. Mbërritja në fshatin Fjerze në orën 12:00. Udhëtim për në fshatin Valbona dhe drekë lokale