• info@activealbania.com
  • +355675000097
  • COVID-19 REFUND COMMITMENT. Read more about our enhanced flexibility
  • ketu

Koha më e mirë për të vizituar Shqipërinë

Koha më e mirë për të vizituar Shqipërinë

Nëse po planifikoni një udhëtim për vitin 2021 në Shqipërinë e thyer dhe të paprishur, gjetja e kohës më të mirë për ta vizituar është një domosdoshmëri!

Në një Evropë që është zbutur dhe eksploruar, me rregulla dhe rregull rreth çdo cepi, Shqipëria është mbrojtësi i fundit i thyer.

Një vend ku malet nuk kanë rrugë, lumenjtë rrjedhin egër dhe plazhet nuk prishen nga shëtitoret prej betoni të Perëndimit.

Ku aventura nuk drejtohet nga litarët prej kadifeje ose udhëzuesit e Lonely Planet, por nga çdo hap dhe zjarri brenda shpirtit tuaj.

Një vend ku rutina juaj do të shkrihet nën diellin e mesditës dhe ku do të gjallëroni një zest për të pazbuluarit dhe do të përjetoni zallin e natyrës përtej kufijve të një harte.

Shkurt - Qershor dhe Shtator - Nëntor janë muajt e jelekëve për të vizituar Shqipërinë.

Ju do të shmangni goditjen e verës dhe të ftohtin e hidhur të malit të dimrit.

Këta muaj janë idealë për rafting, kayaking, hiking, çiklizëm, snorkeling ose thjesht për të parë vendet e mbrojtura të UNESCO-s, duke shijuar kulturën autentike shqiptare.

Posto nje Koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ne përdorim cookies për t'ju dhënë përvojën më të mirë.